متهم درباره روز حادثه گفت: آن روز همسرم به روال معمول شروع به فحاشی کرد و هر چه از او خواستم دیگر ادامه ندهد به حرفم گوش نکرد.

البته برای چند دقیقه دست از فحاشی کشید اما دوباره به بهانه اینکه من به لباس‌های کهنه‌ دست زده‌ام شروع کرد و این بار با رکیک‌ترین الفاظ من و دخترم را که از همسر اولم است، مورد توهین قرار داد به نحوی که دخترم شرمنده و گریان خانه را ترک کرد. من با وجود اینکه از 5 سال پیش بیماری افسردگی گرفته بودم و دارو مصرف می‌کردم اما باز هم با التماس از او می‌خواستم که دست از توهین و فحاشی بردارد اما او ادامه داد تا اینکه در اثر شدت عصبانیت کنترل خودم را از دست دادم و با کارد آشپزخانه ضرباتی را به او وارد کردم.

تا نیم ساعت نمی‌دانستم که چه کار کرده‌ام اما بعد از آنکه متوجه شدم به پاسگاه رفتم و ضمن اطلاع ماجرا، خود را تسلیم قانون کردم.

«علی» با گریه می‌گوید: من اشتباه کردم که وقتی زنم با آزارهایش جانم را به لب رساند موضوع را به پلیس اطلاع ندادم. به خاطر همین اشتباه خودم را مستوجب مرگ می‌دانم. در طول این چند ماهی که از آن حادثه شوم می‌گذرد همواره خودم را به خاطر این اشتباه سرزنش می‌کنم.

گریه‌های پشیمانی متهم در دادگاه

متهم به قتل برخلاف اغلب متهمان که پس از پایان تحقیقات و حضور در زندان بنا به دلایلی در جلسه دادگاه اعترافات قبلی خود و مدارک انکارناپذیر پرونده را انکار می‌کنند و می‌کوشند با شیوه‌های مختلف (با خیال واهی) از مجازات قانونی عمل مجرمانه خویش فرار کنند در تمام طول جلسه دادگاه با قبول اتهام خود با چشمانی اشکبار، پشیمانی خود را از قتل همسرش ابراز می‌کند و می‌گوید: اگر چه همسرم با رکیک‌ترین الفاظ و بدترین توهین‌ها من و دخترم را آزار داد اما بهتر بود به جای اقدام خودسرانه که البته بدون قصد قبلی و در اثر عصبانیت روی داد با پلیس تماس می‌گرفتم و از او شکایت می‌کردم.

متهم پس از پایان دادگاه یکی از دخترانش را که در دادگاه حاضر بود و همراه پدرش در طول جلسه محاکمه گریه می‌کرد در آغوش گرفت و برای لحظاتی غم و رنج خود را با دخترش تقسیم کرد و صحنه‌ای که تأثر شاهدان را به دنبال داشت و آیینه‌ای بود برای آنان تا عبرت بگیرند و سرنوشت خود و دیگران را قربانی امیال و احساسات زودگذر نکنند.

 در ادامه دادگاه، وکیل مدافع متهم مواردی از قبیل بیماری متهم، تحریکات دامنه‌دار مقتول و همکاری کامل متهم در کشف جرم با مراجعه به پاسگاه انتظامی، همچنین اقرار صریح متهم به جرم برای او از دادگاه تقاضای تخفیف مجازات کرد.

متهم در پایان جلسه دادگاه در مقام آخرین دفاع با قبول اتهام از اولیای دم مقتول تقاضای بخشش کرد و از آنان خواست به او و دو دختر بی‌پناهش رحم کنند.

براساس این گزارش بعد از اخذ آخرین دفاع متهم جلسه دادگاه به پایان رسید و بنا به اظهار ریاست دادگاه، حکم صادره برای متهم چند روز آینده صادر و ابلاغ می‌گردد.

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید