14 کشته و مجروح حاصل درگیری‌های خونین در همدان

سرهنگ محسن اقبالیان، رئیس اداره اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی استان در گفتگو با خبرنگار ما درباره این حادثه گفت: صبح روز یکشنبه وقوع یک فقره درگیری خونین در محل خرید و فروش دام در مجاورت کشتارگاه صنعتی همدان به مأموران پلیس گزارش شد که به دنبال این گزارش بلافاصله گروهی از مأموران انتظامی به محل موردنظر مراجعه کردند.

مأموران با حضور در محل با تلاش مستمر و اقدامات متعددی از جمله شلیک چند تیر هوایی توانستند به این درگیری خونین که افراد متعددی با سنگ و چاقو در آن شرکت داشتند خاتمه داده و اوضاع را تحت کنترل خود درآورند.

پس از پایان درگیری که یک کشته و چند مجروح داشت تعدادی از طرفین ماجرا دستگیر و ضمن انتقال مجروحان به مراکز درمانی، فرد فوت شده نیز با هماهنگی مقام قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

به گفته این مقام مسئول، تعدادی از طرفین ماجرا مجدداً عصر روز یکشنبه در بلوار ارتش با هم درگیر شدند که این مرحله از درگیری نیز با حضور چند اکیپ از مأموران گروه ضربت پلیس خاتمه یافت و تعداد دیگری از افراد حاضر در درگیری دستگیر شدند که مجموع دستگیرشدگان 2 مرحله تاکنون 31 نفر می‌باشد.

اقبالیان خاطرنشان کرد: اگرچه تحقیقات پلیس برای ریشه‌یابی علت و عوامل مؤثر در این درگیری‌ها هنوز ادامه دارد اما در تحقیقات اولیه مشخص شده است منفعت‌طلبی تعدادی از طرفین درگیری و تلاش آنان برای جلوگیری از فعالیت اقتصادی افراد دیگر از عوامل اصلی درگیری بوده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پلیس تمام مکان‌های احتمالی درگیری را تحت کنترل دارد و قاطعانه با هرگونه اقدام خلاف قانون برخورد می‌کند از طرفین درگیر در ماجرا خواست به جای اقدامات خودسرانه و غیرقانونی که پیامدهای ناگواری به دنبال خواهد داشت اختلافات و مطالبات

خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند.

همچنین ب ر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان بهار در خصوص این خبر گفت: اختلافات کهنه قوم ترکاشوند در محل عرضه دام همدان و حضور افراد حصاری و د ی زجی بار دیگر منجر به نزاع دسته‌جمعی و اخلال در نظم عمومی شد.

زارعی‌پناه افزود: این درگیری که کشته شدن یک نفر را در پی داشت با حضور تیم‌های پاسگاه انتظامی آبرومند و همچنین نیروهای کمکی اعزامی از ستاد فرماندهی این شهرستان با تمامی امکانات و تجهیزات موجود پایان یافت و مأموران انتظامی ، عوامل اصلی نزاع را دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: مأموران انتظامی شهرستان بهار، مقتدرانه آمادگی دارند تا با عوامل مخل نظم و امنیت عمومی و هرگونه ناامنی برخورد قاطعانه و جدی داشته باشند.

براساس گزارش منابع غیررسمی تا تنظیم این خبر یک نفر دیگر از مجروح‌شدگان این حادثه نیز جان خود را از دست داده است و حال 3 نفر دیگر از آنان وخیم گزارش شده است.

 

/ 0 نظر / 19 بازدید