کلاهبردار فراری در همدان دستگیر شد

  با دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای متواری 22 فقره جعل و کلاهبرداری کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پی ارسال پرونده‌ای تحت عنوان کلاهبرداری و انتقال مال غیر به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، مأموران این پلیس رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در پی تحقیقات به عمل آمده و اظهارات یکی از مالباختگان مشخص شد متهم با راه‌اندازی بنگاه معاملات املاک در یکی از مناطق شهر همدان اقدام به واگذاری یک باب آپارتمان به صورت اجاره به مالباخته کرده و پس از دریافت مبلغ 150میلیون ریال از این شخص بابت اجاره منزل، متواری شده است.
این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: در بررسی‌های بعدی پرونده‌های دیگری مبنی بر کلاهبرداری و جعل از طریق انتقال مال غیر، چک بلامحل و... به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری واصل شد که به دلیل وجود شکات و چالشی شدن موضوع در سطح شهرستان همدان، این موضوع توجه عملیات ویژه را به خود جلب کرد و دستگیری متهم مذکور به صورت ویژه در دستور کار این اداره قرار گرفت.
زارعی اظهار کرد: با احضار شکات و احصای اقدامات مجرمانه متهم شامل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر، چک بلامحل و... مورد تأیید قرار گرفت و با بررسی همه محل‌های تردد و سکونت متهم متواری بودن وی به همراه خانواده تأیید شد.
وی اضافه کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده با استعلامات صورت گرفته و شناسایی مرتبطان با نامبرده در نهایت با بهره‌گیری از امکانات فنی و با همکاری اداره اطلاعات جنایی پس از هفته‌ها مراقبت منزل وی در یکی از مناطق پایتخت شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: پس از انتقال متهم به پلیس آگاهی همدان، نامبرده در تحقیقات به عمل آمده به تعداد 22 فقره کلاهبرداری در پوشش بنگاه معاملاتی شامل تعداد 17 فقره کلاهبرداری با چک بلامحل و 3 فقره جعل و 2 فقره فروش مال غیر اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان با اشاره به این مطلب که ارزش اموال حاصل شده از اقدامات تعرفه شده 6 میلیارد و 500 میلیون ریال است، اظهار کرد: در تحقیقات بعدی و بررسی اسناد و دست نوشته‌های موجود مشخص شد متهم جعل‌های ارتکابی را با مشارکت فرد دیگری انجام داده است که وی نیز دستگیر شد و هر 2 متهم با قرار بازداشت از دادسرای عمومی و انقلاب همدان روانه زندان شدند.
 کشف برنج قاچاق در ملایر
بیش از 10 هزار کیلوگرم برنج قاچاق در شهرستان ملایر کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: در راستای توجه به اولویت‌های ابلاغی در سال جاری به منظور مبارزه قاطعانه با پدیده قاچاق و دستگیری افراد فرصت طلب در این رابطه ، این موضوع سرلوحه کار پلیس قرار داشته است .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان،شعبان ترک نیا در ادامه افزود: در همین ارتباط با انجام اقدامات شناسائی صورت گرفته ، مأمورین ایست و بازرسی پل حرم آباد شب گذشته یک دستگاه کامیون بنز را متوقف و در بازدید از آن مقدار 10 هزار و 800 کیلوگرم برنج خارجی و فاقد مجوز حمل را کشف کردند .
ترک نیا در ادامه افزود: مراتب در این خصوص تحت پیگیری قانونی قرار دار

/ 0 نظر / 7 بازدید