در بررسی‌های به عمل آمده و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده و با استعلام از بانک‌های اطلاعاتی، مشخصات یکی از متهمان به دست آمد که با انجام تحقیقات غیرمحسوس و پوششی در محل سکونت وی، محرز شد که نامبرده به اتفاق پدر و 2 نفر دیگر از برادرانش همگی دارای سوابق کیفری متعدد در امر جعل و کلاهبرداری و... می‌باشند و در حال حاضر به این اقدام مجرمانه خود ادامه می‌دهند.
با به کارگیری منابع اطلاعاتی در شهرستان‌های همدان و اسدآباد و انجام اقدامات اطلاعاتی محل اختفای متهم مذکور در توابع استان تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و اعزام اکیپی از کارآگاهان مجرب به آدرس موردنظر در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی، دستگیر و به همدان منتقل شد.
زارعی در ادامه بیان کرد: در بازرسی از منزل وی چند قطعه کارت معافیت و گواهینامه رانندگی جعلی و تعداد زیادی کارت ملی، شناسنامه مربوط به افراد مختلف و 2 فقره چک به همراه مقداری اسناد و مدارک دیگر کشف شد.
در تحقیقات از متهم، نامبرده چاره‌ای جز بیان واقعیت نداشته و علاوه بر اعتراف به بزه انتسابی مبنی بر تحصیل مدارک هویتی افراد و افتتاح حساب با هویت جعلی و کلاهبرداری از طریق خرید اجناس با صدور چک مجعول، به اتفاق همدستانش معترف و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.
در ادامه تحقیقات جهت دستگیری سایر متهمان در ارتباط با همین پرونده، مشخص شد متهم دیگری (برادر متهم دستگیر شده) به همراه پدرش با رفتن به شهر تویسرکان قصد کلاهبرداری داشته که ضمن اخذ نیابت قضایی و با هماهنگی با پلیس آگاهی آن شهرستان این 2 متهم در تویسرکان و همدست دیگرشان نیز در همدان دستگیر شدند.
متهمان در بازجویی‌ها به اخذ 16 فقره دسته چک به نام‌های افراد دیگر از بانک‌های مختلف در شهرستان‌های همدان، بهبهان، بروجرد، قروه، سنقر، ملایر و تهران و یک فقره جعل شناسنامه و 5 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری از 49 نفر مالباخته معترف شدند. در ضمن با توجه به اقدامات صورت گرفته تاکنون تعداد 72 خط تلفن همراه که متهمان با مدارک هویتی افراد غیر اخذ و جهت کلاهبرداری استفاده می‌کردند نیز کشف شد.
زارعی تصریح کرد: تحقیقات پلیس جهت دستگیری سایر متهمان و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

/ 0 نظر / 31 بازدید