یک هفته پس از ارتکاب جنایت خونین
قاتل پیرمرد فامنینی دستگیر شد

  مرد جوانی که در یک جنایت خونین پیرمرد 85 ساله‌ای را در شهرستان فامنین به قتل رسانده بود یک هفته پس از جنایت دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: ساعت 22 و 30 دقیقه روز یکشنبه 27 مهرماه یکی از شهروندان در تماس با سامانه فوریت پلیسی 110 از وقوع‌ یک درگیری خونین در یک منزل مسکونی خبر داد.
محمد معصومی اظهار کرد: به‌دنبال این تماس بلافاصله یک اکیپ از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل مورد ‌نظر که منزلی مسکونی در خیابان بهداشت فامنین بود، اعزام شدند. مأموران با ورود به منزل مورد نظر مشاهده کردند صاحبخانه که پیرمردی 85 ساله با هویت  ابوالقاسم بود از چند ناحیه از جمله گلو مورد اصابت ضربات جسم برنده قرار گرفته و جسد بی‌جان او در گوشه‌ای از منزل رها شده بود.
در قسمت دیگری از محل جنایت همسر وی که زنی حدود 60 ساله بود مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و به شدت مجروح شده بود به چشم می‌خورد.
مأموران پلیس با مشاهده وضعیت محل حادثه بلافاصله عوامل مرکز فوریت‌های پزشکی را به محل فرا خواندند که تکنیسین‌های اورژانس با حضور در محل و معاینه قربانیان اعلام کردند پیرمرد صاحبخانه به علت شدت جراحات وارده بخصوص پارگی گلو جان باخته است.
به دنبال مرگ پیرمرد 85 ساله و انتقال زن مجروح به بیمارستان، مأموران پلیس ضمن گزارش موضوع به مقام قضایی و فرماندهی انتظامی تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت آغاز کردند.
در ادامه با حضور قاضی کشیک در محل جنایت و دستور وی برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت اقدامات همه ‌جانبه پلیس آغاز شد و در نخستین اقدام ضمن احضار تمامی پرسنل زیرمجموعه فرماندهی انتظامی فامنین با اجرای طرح مهار تمام مبادی ورودی و خروجی شهرستان تا صبح روز بعد مورد کنترل دقیق قرار گرفت.
در مرحله بعد کارگروه ویژه‌ای با حضور فرماندهان واحدهای مختلف انتظامی شهرستان فامنین برگزار شد و فرضیات مختلف برای شناسایی عامل احتمالی جنایت مورد بررسی قرار گرفت و با استفاده از اطلاعات دریافتی از اهالی محل تصویری فرضی از قاتل ترسیم شد.
تحقیقات گام‌به‌گام پلیس برای کشف راز این جنایت خونین با شناسایی و دستگیری چند مظنون ادامه داشت که مأموران مطلع شدند همسر قربانی جنایت که پس از مجروحیت در بیمارستان بعثت همدان بستری شده بود بهبودی نسبی یافته و می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری درباره عامل جنایت ارائه کند. با اطلاعات دریافتی از همسر قربانی، قطعه آخر پازل این جنایت خونین تکمیل شد و مأموران موفق شدند عامل جنایت را که جوانی 29 ساله و اهل یکی از روستاهای فامنین بود شناسایی کنند.
با شناسایی هویت عامل جنایت کارآگاهان پلیس با اقدامات فنی و پلیسی محل اختفای او را در شهرستان کرج شناسایی کردند و در قالب 2 اکیپ به آنجا اعزام شدند.
در حالی‌که مأموران پلیس محل اختفای قاتل را شناسایی کرده بود، وی به طور ناگهانی از آنجا خارج شد و به سمت شهرستان فامنین حرکت کرد.
مأموران پلیس متهم را به طور نامحسوس  تعقیب کردند و او را در فرصتی مناسب در اتوبان ساوه- همدان دستگیر و به پلیس آگاهی مننتقل کردند.
متهم که از دستگیری خود بهت‌زده شده بود در ابتدا با انکار ارتکاب جنایت قصد گمراه کردن پلیس را داشت اما در مواجهه با دلایل و شواهد پرونده، به ناچار اعتراف کرد.
مهدی- ف 29 ساله در جریان تحقیقات به مأموران پلیس گفت: با شناختی که از قربانیان جنایت و وضعیت خوب مالی آنان داشتم از مدت‌ها قبل نقشه سرقت از منزل آنان را در سر داشتم.
شب حادثه با تصور اینکه پیرمرد و همسرش خواب هستند با زدن نقاب به چهره وارد منزل آنان شدم اما به طور ناگهانی با پیرمرد مواجه شدم که نه‌تنها خواب نبود، بلکه سعی کرد مرا دستگیر کند.
با وخامت اوضاع و احتمال دستگیری توسط همسایگان با استفاده از چاقویی که همراه داشتم ضرباتی به پیرمرد وارد کردم و در ادامه از ترس شناسایی شدن توسط زن صاحبخانه، او را نیز با ضربات چاقو مجروح کردم و بدون سرقت چیزی از آنجا متواری شدم.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین اضافه کرد: با اعترافات صریح متهم دستگیر شده مراتب به مقام قضایی گزارش شد و با انتقال متهم به محل حادثه، وی در حضور مقامات ذیصلاح صحنه جنایت را بازسازی کرد و پس از تکمیل تحقیقات با حکم قضایی روانه زندان شد.
محمد معصومی در پایان از شهروندان خواست نسبت به مسائل پیرامون خود احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله موضوع را با سامانه 110 به پلیس گزارش کنند.

/ 0 نظر / 9 بازدید