اخبار حوادث همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفتگو با خبرنگار بیدارگر درباره حادثه فوق گفت:با توجه به شواهد و قراین موجود صاحب جسد به دلایل نامعلومی پیش از آنکه درمیان شعله‌های آتش گرفتار شود جان باخته است.
سرهنگ رسول مرادی افزود: با توجه به سوختگی شدید جسد تشخیص علت دقیق فوت به زمان بیشتری نیاز دارد و تا کنون فقط جنسیت آن که یک مرد است مشخص شده است.

کشف محموله ده میلیاردی کالای قاچاق در همدان
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان همدان از کشف دو محموله بزرگ قاچاق به ارزش ده میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ علی‌اصغر خرم‌رویی در این باره گفت:در پی دریافت گزارشی مبنی بر احتمال ورود یک محموله بزرگ کالای قاچاق بوسیله تعدادی از قاچاقچیان سابقه‌دار از مرزهای غربی به همدان، موضوع در دستور کار اداره پشتیبانی عملیات پلیس اطلاعات و امنیت قرار گرفت.
پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و اطمینان از صحت گزارش رسیده و مشخص شدن زمان ورود محموله به حوزه استان همدان بلافاصله دو گروه عملیاتی از نیروهای پلیس اطلاعات به مبادی ورودی استان اعزام شده و خودرو حامل محموله قاچاق را که یک دستگاه تویوتا لندکروز بود شناسایی کردند اما با توجه به احتمال فرار قاچاقچیان و همچنین جلوگیری از درگیری غیر ضروری خودرو مورد نظر بطور نامحسوس تحت کنترل و مراقبت قرار گرفت.
پس از آنکه خودرو تویوتا وارد شهر همدان شده و در پارکینگ یک منزل مسکونی در یکی از خیابان هامتوقف شد ماموران پلیس با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام ضربتی وارد منزل مذکور شدند و پیش از تخلیه بار قاچاق از داخل خودرو 3نفر از قاچاقچیان را دستگیر کردند.

در بازرسی از خودرو تویوتا بیش از هزار دستگاه تلفن همراه خارجی و یک کیسه گل میخ که قاچاقچیان از آن برای متوقف کردن خودروهای پلیس در جریان تعقیب و گریز استفاده می‌کنند کشف شد.
سرهنگ خرم‌رویی در ادامه با اعلام توقیف یک کامیون  حامل کالای قاچاق و دستگیری دو متهم در این باره گفت: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت استان همدان در بازرسی از یک کامیون در یکی از محورهای مواصلاتی استان 50 گونی حاوی 16هزار و 876 ثوب انواع البسه خارجی قاچاق کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در دو عملیات 10 میلیارد ریال برآورد شده است افزود:پس ار تحویل کالاهای کشف شده به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس اگاهی متهمان جهت طی مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری سارقان در عملیات گشت پلیس ملایر
ماموران پلیس شهرستان ملایر در جریان گشت های هدفمند تعدادی سارق منزل، سیم برق و داخل خودرو را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در این باره گفت:ماموران کلانتری12 در حین گشت‌زنی و عملیات شناسایی در یکی از خیابان‌های ملایر مشاهده کردند فردی با دردست داشتن مقداری لوازم به طرز مشکوکی از منزل یکی ازشهروندان خارج شد.
با توجه به رفتارهای مشکوک فرد مورد نظر ماموران وی را مورد بازجویی قرار دادند که مظنون اقرار کرد لوازمی را که همراه دارد از یک منزل سرقت کرده است.
ماموران این کلانتری در عملیاتی دیگر فردی را در حال سرقت کنتور برق یک ساختمان تجاری دستگیر کردند.
ماموران کلانتری11ملایر نیز پس از دریافت گزارشی مبنی بر سرقت کابل‌های برق در یکی از روستاها به محل حادثه اعزام و موفق شدند با به کار‌گیری شگردهای خاص فردی را با هویت معلوم در حوالی محل سرقت شناسایی و دستگیر کردند که متهم در بازجویی‌های اولیه به ارتکاب سرقت اعتراف کرد.
نیروهای این کلانتری در عملیاتی دیگر فردی را که اقدام به سرقت قطعات داخلی یک سواری پژو پارس کرده بود شناسایی و پس از دستگیری به مرجع قضایی معرفی کردند.

کشف 40مورد سرقت در رزن
فرمانده انتظامی شهرستان رزن ازشناسایی یک سارق و کشف 40 فقره اقلام مسروقه در منزل وی خبر داد.
سرهنگ جمشیدی در این باره گفت: با توجه به افزایش آمار سرقت‌ در حوزه فرماندهی رزن ماموران پلیس این فرماندهی دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند.
در ادامه ماموران پاسگاه انتظامی شاهنجرین با استفاده از اقدامات اطلاعاتی فردی را با هویت معلوم به عنوان مظنون سرقت‌های اخیردر یکی از روستاها اطراف رزن شناسایی کردند.
پس از دریافت مجوز قضایی محل سکونت فرد مظنون مورد بازرسی قرار گرفت که در بازرسی‌های پلیسی مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل لوازم خانگی، موتور برق، لوازم برقی و مصالح ساختمانی کشف و ضبط شد.
با دستگیری متهم موضوع به صورت گسترده در روستاهای شهرستان اطلاع‌رسانی و از کسانی که مورد سرقت قرار گرفته بودند خواسته شد جهت تکمیل تحقیقات به پاسگاه مراجعه کنند که تا کنون 40 نفر از ماباختگان با حضور در پاسگاه اموال خود را شناسایی  کرده‌اند و صاحبان سایر اموال نیز بزودی شناسایی می‌شوند.
بر اساس این گزارش فرد سارق با اطلاع از حضور ماموران پلیس متواری شده  و تلاش برای دستگیری وی تا کنون به نتیجه است.آزادی 25نفر زندانی دراستان همدان
مدیرعامل ستاد دیه همدان گفت: در مهرماه سال جاری 25 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد نیازمند کمک مالی توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند.
یدالله روحانی‌منش افزود: در مهرماه سال جاری 25 نفر از زندانیان نیازمند کمک مالی جرائم غیر عمد توسط ستاد دیه استان همدان آزاد شدند.
وی با اشاره به میزان بدهی این تعداد از افراد تصریح کرد: از این تعداد افراد 12 نفر بدهکار مالی، و مابقی بدهکار مهریه بودند.
مدیرعامل ستاد دیه همدان ادامه داد: بدهکاری این 25 نفر، یک میلیارد و 408 میلیون و 589 هزار 614 تومان بوده است.
وی با اشاره به میزان بدهی و گذشت شکات از زندانیان عنوان کرد: مبلغ 822 میلیون و 459 هزار و 694 تومان توسط شاکیان افراد زندانی گذشت شده است.
روحانی‌منش خاطرنشان کرد: در همین راستا کمک‌هایی نیز توسط ستاد دیه به صورت بلاعوض و وام صورت گرفته که برای آزادسازی این 25 نفر زندانی کمک مبلغ 586 میلیون و 119 هزار و 920 تومان از طریق ستاد به صورت وام و کمک بلاعوض صورت گرفته است.
وی گفت: در بحث آزادسازی زندانیان خیرین نیکوکار نیز در بخش‌های مختلف وارد شدند که کمک بسیار قابل توجهی بوده و امیدواریم این سنت حسنه در جامعه نیز رواج پیدا کند.


ناکامی سارقان احشام در همدان
سارقانی که برای سرقت احشام به روستایی در اطراف همدان رفته بودند با هشیاری مردم و حضور پلیس خودروی خود را رها کرده و متواری شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما گفت:شب شنبه11 آبان ماه یکی از اهالی روستای گنبد با مشاهده افراد ناشناسی که قصد سرقت احشام از منزل همسایه اش را داشتند ضمن تماس با نیروی انتظامی با ایجاد سر و صد سایر همسایگان را نیز بیدار کرد.
با دریافت این گزارش یک اکیپ از مأموران پلیس به سرعت به محل مورد نظر اعزام شدند و راههای ورود و خروج به روستا را زیر نظر گرفتند که سارقان که سه نفر بودند با مشاهده هشیاری اهالی و حضور پلیس بدون اینکه فرصت سرقت پیدا کنند خودروی پژو پارس خود را رها کرده و در تاریکی شب متواری شدند.
ماموران در عملیات مهار راننده یک خودروی سواری دیگر را که مظنون به همدستی با 3 سارق متواری است در حوالی میدان امام حسن(ع) شناسایی و دستگیر کردند که تحقیق از او ادامه دارد.
سرهنگ رسول مرادی همچنین از دستگیری یک سارق که هفته گذشته یک‌دستگاه خودروی سواری پراید را از میدان پروانه ها سرقت کرده بود خبر داد.
وی افزود: پس از سرقت یک‌دستگاه خودروی سواری پراید درروزچهارم  آبان ماه به ماموران پلیس، تحقیقات در این باره آغاز و پس از گذشت یک هفته فرد سارق که پس از سرقت با انتقال خودرو به مکانی در حاشیه شهر اقدام به اوراق آن کرده بود شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی همدان با اشاره به دستگیری یک فروشنده مواد مخدر به همراه 180 گرم هروئین در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی افزود:حین اجرای طرح در شهرستان همدان 8 نفر سارق لوازم خودرو،سیم‌برق و دریچه‌های فاضلاب نیز دستگیر شدند.
وی همچنین ازتوقیف30 دستگاه خودروبه علت ایجاد آلودگی صوتی برای شهروندان و 45 دستگاه موتورسیکلت که با حضور در مقابل مدارس دخترانه برای دانش‌آموزان ایجاد مزاحمت می‌کردند خبر داد و افزود: 10 نفر از راکبان موتورسیکلت‌های مزاحم دستگیر شدند.

/ 0 نظر / 85 بازدید