کلاهبرداری 7 میلیاردی از پزشکان در همدان


یک کلاهبردار حرفه‌ای پس از 7 میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری در همدان شناسایی دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان با بیان این مطلب گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری با دستور قضایی از دادسرای همدان به پلیس آگاهی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی انتظامی استان همدان قرار گرفت.
رضا زارعی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد فردی با سوء‌استفاده از موقعیت شغلی خود اقدام به جعل و کلاهبرداری از تعداد زیادی شکات که اکثراً پزشک بوده‌اند کرده، که ماحصل اموال کلاهبرداری بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال بر آورد شده است. لذا پس از وصول گزارش با عنایت به اینکه متهم و شکات از موقعیت شغلی و اجتماعی خاص برخوردار بودند به دلیل حساسیت موضوع، پیگیری به دایره عملیات وی‍‍ژه این پلیس محول شد.
این مقام انتظامی بیان کرد: تحقیقات به عمل آمده بیانگر یک فقره سابقه معاونت در جعل اسناد رسمی نیز توسط فرد مذکور بود که در ادامه متهم شناسایی و مشخص شد که نامبرده به همراه خانواده متواری و قصد خروج از کشور را دارد که با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی با همکاری اداره اطلاعات جنایی با پیگیری‌های مستمر محل اختفای متهم در تهران شناسایی شده و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه گفت: در بازجویی انجام شده از متهم در خصوص اقدامات مجرمانه، نامبرده به بزه انتسابی خود معترف شد که پس از تشکیل پرونده به دادسرا معرفی و با قرار قانونی از طریق دادسرای عمومی و انقلاب همدان روانه زندان شد.
 پلیس قلابی در همدان دستگیر شد
فردی که با معرفی خود به عنوان مأمور راهنمایی‌و‌رانندگی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان همدانی می‌کرد دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه شخصی با معرفی خود به عنوان مأمور نیروی انتظامی و راهنمایی‌و‌رانندگی و با پوشیدن لباس نیروی انتظامی اقدام به جلب اعتماد طرفین خود کرده و با دادن فریب و وعده‌های واهی از قبیل اخذ گواهینامه و یا قبولی در آزمون و یا اخذ وام، از مردم اخاذی می‌کند، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس آگاهی استان همدان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در ادامه تحقیقات به عمل آمده متهم به نام "س" شناسایی و پس از چند روز کار اطلاعاتی و پلیسی در نهایت نامبرده در یک اقدام غافلگیرانه در حین ارتکاب به جرمی دیگر دستگیر شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: متهم در ادامه تحقیقات به عمل آمده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شد که از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شد.

/ 0 نظر / 14 بازدید