رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان خبر داد
اهدای اعضای یک جوان 18 ساله در همدان
رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان از اهدای چهار عضو یک جوان 18 ساله در همدان خبر داد.

مجید حمیدی امروز در گفت‌وگو با  فارس  از اهدای عضو یک جوان 18 ساله طی هفته گذشته در همدان خبر داد و اظهار کرد: رضا محمودی جوانی از شهرستان کبودراهنگ در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود که اعضای او اهدا شد.

وی با اشاره به این مرحوم در بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان کبودراهنگ بستری بود که با رایزنی صورت گرفته با هلیکوپتر به همدان منتقل شد تا اقدامات لازم صورت گیرد اما در واقع مرگ مغزی شده بود، افزود: خانواده این مرحوم بسیار انسان‌های فرهیخته‌ای بودند که با صحبت‌های انجام شده رضایت به اهدای عضو دادند.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان با بیان اینکه مرحوم رضا محمودی تنها پسر خانواده بود که خانواده اعضای او را به بیماران در انتظار اهدای عضو اهدا کردند، خاطرنشان کرد: چهارشنبه هفته گذشته این بیمار مرگ مغزی به تهران منتقل شد و  قلب، دو کلیه و کبد یعنی چهار اعضای او اهدا شد.

وی تصریح کرد: این نشان از سخاوتمندی و ایثارگری خانواده‌ای دارد که در سخت‌ترین شرایط رضایت به اهدای عضو دادند و دست چهار بیمار نیازمند عضو را گرفتند که باید از آنها قدردانی کرد.

حمیدی با اهمیت به فرهنگ‌سازی در اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی خاطرنشان کرد: اگر خانواده‌ای اطلاعات کافی در ارتباط با مرگ مغزی نداشته باشد بسیار سخت است که آنها را برای اهدای عضو عزیزان خود توجیه کرد.

وی با بیان اینکه باید در راستای آگاهی به مردم در رابطه با مرگ مغزی تلاش کرد، افزود: اگر مرگ مغزی خوب تشخیص داده شود به هیچ عنوان بیمار قابل برگشت نیست و با اهدای اعضای این بیمار می توان شاهد زنده بودن افرادی طی سال‌ها بود.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان آگاهی و اعتمادبخشی در جامعه را در خصوص اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی مهم دانست و خواستار توجه به این مسئله شد.

 

/ 0 نظر / 29 بازدید