خودروی سواری پس از واژگونی آتش گرفت


 یک دستگاه خودروی سواری پروتون پس از واژگونی در جاده ملایر - اراک دچار آتش‌سوزی شد.
رئیس پلیس راه استان همدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در این باره گفت: یک دستگاه خودروی سواری پروتون ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد در کیلومتر 23 جاده ملایر - اراک از مسیر اصلی منحرف و در یک آبراه سقوط می‌کند.
مهدی شاکری اضافه کرد: 3 سرنشین میانسال این وسیله نقلیه در این سانحه رانندگی مجروح شده بودند که عوامل تیم‌های امدادی واقع در نزدیکی روستای زنگنه ملایر با حضور در صحنه مصدومان را از خودروی سانحه دیده خارج کردند.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: پس از خارج کردن مجروحان، ابتدا موتور خودرو پروتون دچار حریق شده سپس این وسیله نقلیه به طور کامل در آتش سوخت.
شاکری با بیان اینکه حال عمومی مجروحان خوب است، گفت: علت اصلی بروز این سانحه بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده گزارش شده است.
وی اضافه کرد: سرنشینان این خودرو اهل و ساکن آذربایجان شرقی هستند و راننده این وسیله نقلیه بدون استراحت کافی به طور مداوم و طولانی مدت اقدام به رانندگی کرده که در نهایت در مسیر اصلی ملایر- اراک به دلیل خواب‌آلودگی راننده خودرو منحرف و با سقوط به داخل آبراه واژگون می‌شود.
 توقیف خودروی زانتیا با 213 کیلومتر سرعت 
رئیس پلیس راه استان همدان همچنین گفت: یک دستگاه خودروی زانتیا که با سرعت 213 کیلومتر در سرعت در محور آزاد راه همدان - ساوه در حال تردد بود توسط گشت آزاد‌راه متوقف شد.
مهدی شاکری افزود: طبق بررسی‌ها و استعلامات صورت گرفته از سوابق این خودرو مشخص شد که میزان جرایم آن به 14 میلیون ریال رسیده است.
وی اظهار کرد: طبق قانون این خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شد و تا زمان پرداخت کامل دیون دولتی از سوی مالک، این وسیله نقلیه در پارکینگ خواهد ماند.
شاکری در ارتباط با بالاترین سرعت ثبت شده توسط دوربین‌های سرعت‌سنج گفت: حداکثر سرعتی که در روزهای اخیر توسط دوربین‌های نصب شده در راه‌های استان به ثبت رسیده 223 کیلومتر در ساعت بوده است.
رئیس پلیس راه همدان بیان کرد: دوربین‌های موجود در جاده‌های اصلی استان قابلیت محاسبه سرعت متوسط بین 2 دوربین را نیز دارند با این توضیح که زمان لازم برای مسافت 2 دوربین محاسبه شده و در صورت عبور زودتر از زمان مقرر در مقابل دوربین بعدی مشخص خواهد شد که خودرو در مسیر سرعت مجاز را رعایت نکرده است.
42 هزار و 853 فقره تخلف سرعت غیرمجاز توسط دوربین‌های سرعت‌سنج استان همدان در 7 ماهه امسال ثبت شده و برای 36 هزار و 563 نفر از متخلفان قبض جریمه صادر و به آدرس محل سکونت مالکان خودرو ارسال شده است.
/ 0 نظر / 25 بازدید