نخبگان سارق همدانی دستگیر شدند

به جرم سرقت از حساب‌های همراه شهروندان

نخبگان سارق همدانی دستگیر شدند

 دو برادر که با شگردی خاص با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز به برداشت وجه از حساب شهروندان همدانی اقدام می‌کردند دستگیر شدند.

بنا به اعلام فرماندهی انتظامی همدان حوالی ساعت 1:30 بامداد 27 فروردین‌ماه سال جاری مأموران کلانتری 18 همدان به یک دستگاه خودروی پراید با 2 سرنشین مظنون شده و ضمن متوقف کردن آن، خودروی مذکور را مورد بازرسی قرار می‌دهند.

این مأموران در بازرسی از خودروی پراید، تعداد زیادی کارت مغناطیسی و مقادیری تجهیزات الکترونیکی کشف می‌نمایند.

با کشف این اقلام متهمان به قصد اغفال مأموران و فرار از چنگال عدالت، پیشنهاد چهل میلیون رشوه را مطرح می‌کنند که مأموران ضمن رد پیشنهاد، آنان را به کلانتری و در ادامه به پلیس آگاهی منتقل می‌کنند.

متهمان دستگیر شده که با هم نسبت برادری دارند در بازجویی انجام شده در پلیس آگاهی اعتراف کردند با تهیه کارت‌های مغناطیسی از تهران و با استفاده از تجهیزات الکترونیکی با 2 شیوه متفاوت، اطلاعات کارت‌های شهروندان را به دست آورده و سپس با شبیه‌سازی آن روی کارت‌های خام، به خالی کردن حساب‌های بانکی آنان اقدام می‌نمودند که در یک مرحله طی 45 دقیقه بیش از ده میلیون تومان از حساب‌ تعدادی از شهروندان برداشت کرده‌اند.

به گفته فرماندهی انتظامی استان، متهمان دو برادر 24 ساله و هر دو متخصص نرم‌افزار و نخبه علمی با شیوه‌های منحصر به فرد و جدید به انتقال اطلاعات کارت‌های عابربانک روی کارت‌های الکترونیکی خود اقدام می‌کردند.

در یکی از این شیوه‌ها متهمان قطعه‌ای را در قسمت ورودی کارت دستگاه (ATM) نصب کرده و همزمان در یک دستگاه دوربین مدار بسته در نقطه‌ای مشرف به مقابل دستگاه قرار می‌دادند به نحوی که کاربر حین وارد کردن رمز کاملاً در دید دوربین قرار می‌گرفت و سپس اطلاعات کارت و رمز شخصی کارت آنان را مورد سوء‌استفاده قرار می‌دادند.

به گفته فرماندهی انتظامی استان برخی از شیوه‌ها و تجهیزات مورد استفاده متهمان که یکی از آنان مدتی کارشناس مخابرات بوده به دلایل امنیتی قابل افشا نیست.

گفتنی است تاکنون 35 مالباخته در ارتباط با این پرونده شناسایی شده و همراه پرونده متشکله، متهمان به شعبه چهارم بازپرسی معرفی شده‌اند.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید