کشف کاپشن قاچاق در همدان
 تعداد 552 ثوب کاپشن خارجی قاچاق در شهرهمدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان همدان، گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این فرماندهی، ضمن همکاری با عوامل اداره اطلاعات جنایی، با تشدید اقدامات کنترلی و اطلاعاتی و همچنین کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفق به کسب خبری از منابع خبری خود شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا‌ زارعی افزود: موضوع خبر در دستور کار مأموران قرار گرفت و پس از اطمینان از صحت موضوع با کسب دستور مقام قضایی به محل مورد نظر مراجعه و بازدید کردند و مشخص شد کسی در آدرس فوق حضور نداشته، در این مورد پس از کسب دستور مقام قضایی، در منزل توسط کلیدساز باز شد.
وی‌ بیان کرد: پس از ورود به منزل، مقادیر زیادی البسه خارجی فاقد مجوز قانونی، ازنوع کاپشن که در زیر و روی پله‌ها و نقاط مختلف، مشاهده شد.
زارعی گفت: کالاهای مکشوفه به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انتقال داده شد و پس از شمارش تعداد 552 ثوب البسه خارجی قاچاق فاقد مدارک قانونی به ارزش تقریبی یک میلیارد و 100 میلیون ریال، کشف که در این مورد پرونده‌ای تشکیل و برای اقدامات بعدی به مراجع رسیدگی‌کننده ارسال شد.

توقیف 32 خودروی متخلف با 320 میلیون ریال جریمه
 32 دستگاه خودرو با جرایمی بیش از320 میلیون ریال در شهرستان تویسرکان توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان گفت: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌سواران متخلف و مزاحم مأموران راهنمایی‌ورانندگی این شهرستان به کنترل خودروهای متخلف و مزاحم در سطح شهر پرداخته و در این راستا تعداد 32 دستگاه خودرو متخلف و مزاحم توقیف شد.
 قاسم قربانی اظهار کرد: پس از استعلام شماره این خودروها مشخص شد که هرکدام از این خودروها دارای جرائمی بیش از 10 میلیون ریال بوده که جمعاً خلافی این خودروها بیش از 320 میلیون ریال در سیستم بوده است.
وی بیان کرد: که تمامی خودروها توقیف و برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شدند تا مالکان آنها نسبت به پرداخت خلافی خود اقدام کرده و نسبت به رفع خلافی و رفع توقیف خودروهای خود پس از سیر مراحل قانونی اقدام کنند.
قربانی خاطرنشان کرد: در ادامه این طرح تعداد 4 دستگاه خودرو دارای چراغ زنون و 3 دستگاه خودرو دارای آلودگی صوتی هم توقیف شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در خاتمه گفت: برای خودروهای دارای خلافی بیش از 10 میلیون ریال که به مالکان خودرو اطلاع‌رسانی شده باشد در سیستم اجراییات راهنمایی‌ورانندگی شکایت ثبت شده و پلیس مکلف است که خودرو را تا پرداخت معوقات از سوی مالک خودرو در پارکینگ توقیف کند.

اورژانس هوایی همدان به کرمانشاه پرید
 اورژانس هوایی مرکز فوریت‌های پزشکی همدان بیماری را که نیاز به جراحی عروق داشت به بیمارستان امام رضا(ع) در کرمانشاه منتقل کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان، در تماس و هماهنگی ستاد هدایت همدان مجروحی توسط اورژانس هوایی 115 استان همدان از شهرستان نهاوند به کرمانشاه منتقل شد.
در این عملیات، مجروحی در شهرستان نهاوند نیاز به جراحی عروق داشته و در هماهنگی ستاد هدایت استان و مرکز هدایت عملیات هوایی از نهاوند به نزدیکترین مرکز درمانی تخصصی تحویل داده شد.
 در این ارتباط مرکز درمانی حضرت امام رضا(ع) در استان کرمانشاه نزدیکترین مرکز ارائه دهنده این خدمت بود و در هماهنگی انجام شده تیم اورژانس هوایی همدان مجروح مذکور را با اقدامات پیش‌بیمارستانی به بیمارستان حضرت امام رضا(ع) تحویل می‌دهند.
گفتنی است، درحال حاضر مددجو تحت مراقبت‌های ویژه آن مرکز قرار دارد.

دستگیری قاتل متواری در ملایر
 فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری قاتل متواری با هوشمندی پلیس آگاهی ملایر خبر داد.
شعبان ترک‌نیا با بیان این خبر گفت: در اوایل شهریورماه سال 92 و در پی اعلام یک فقره درگیری در یکی از خیابان‌های شهر ملایر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110، فرد ضارب گریخت و فرد مضروب توسط مرکز اورژانس 115 به بیمارستان منتقل شد.
وی افزود: گزارش مأموران حاضر در صحنه حاکی است فرد آسیب دیده در بیمارستان به دلیل وخامت حال، فوت کرد که با توجه به وضعیت موجود بلافاصله ضمن تشکیل اکیپ تخصصی، موضوع دستگیری ضارب متواری در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
ترک‌نیا اظهار کرد: با تلاش مستمر اطلاعاتی و شبانه‌روزی مأموران پلیس آگاهی، سرانجام فرد قاتل شناسای و در یک عملیات غافلگیرانه توسط مأموران دستگیر شد و مراتب ضمن تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی در مراجع قضائی در حال پیگیری است.

انهدام دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر در اسداباد
 مأموران پلیس شهرستان اسدباد ضمن انهدام دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر تعدادی از معتادان متجاهر این شهرستان را هم دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد درتشریح این خبر گفت: در راستای استمرار طرح‌های انتظامی به‌ویژه منطقه‌ای، عوامل اجرایی بخصوص مأموران مبارزه با موادمخدر، علاوه بر دستگیری تعدادی معتاد و متجاهر، موفق به انهدام 2 باند تهیه و توزیع و کشف مقادیری موادمخدر در شهر اسدآباد شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، داوودعلی بخشی افزود: دراجرای این طرح پلیس مبارزه با مواد مخدر با همراهی و پشتیبانی تعدادی از یگان‌های تابعه، ضمن کشف مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک، هروئین و شیشه موفق به دستگیری 21 نفر معتاد و متجاهر و انهدام 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدر شدند.
وی ادامه داد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
بخشی در خاتمه ضمن قدردانی از همکاری و همراهی شهروندان خواستار اعلام موارد مشکوک از طریق فوریت‌های پلیسی 110 شد.

   

/ 0 نظر / 4 بازدید