سرعت غیرمجاز، عامل 30 درصد سوانح فوتی همدان


  30 درصد از سوانح فوتی در معابر درون شهری همدان تنها به دلیل تردد با سرعت غیرمجاز رخ داده است.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان گفت: طبق آخرین آمار دریافتی در سال‌جاری عابران 53 درصد متوفیان و 37 درصد از مجروحان سوانح رانندگی درون شهری این استان را تشکیل دادند.
حسین طلایی با بیان اینکه 12 درصد از متوفیان سوانح درون شهری کودکان هستند، اضافه کرد: با همکاری آموزش‌و‌پرورش و شهرداری، دانش‌آموزان با حضور در این تمرین به رانندگان برای توقف در پشت خط ایست در میادین و تقاطع‌های اصلی شهر تذکر دادند.
وی بیان کرد: در بیش از 78 درصد از سوانح رانندگی برخورد خودرو با عابر، رانندگان مقصر شناخته شدند؛ زیرا عامل اصلی بروز سانحه بی‌توجهی راننده به جلو بوده است. رئیس پلیس راهور همدان بیان کرد: پل‌های روگذر معبری ایمن برای تردد شهروندان است؛ لذا می‌طلبد عابران هنگام عبور از عرض خیابان از پل‌های تعبیه شده در آن مکان بهره ببرند.
به گزارش ایرنا، طلایی نصب بنرهای آموزشی عبور از گذرگاه عابر پیاده در محل تقاطع‌ها و میادین اصلی و پرترافیک شهر با همکاری سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری را از دیگر اقدامات انجام شده در تمرین احترام به قانون عنوان کرد. وی افزود: بنرهای هشداری متعددی با مضمون عواقب جبران‌ناپذیر سرعت غیرمجاز در سطح شهر و بلوارهای حاشیه شهر همدان برای اطلاع‌رسانی به رانندگان نصب شده است.
طلایی یادآور شد: بیشترین میزان سوانح منجر به فوت عابران در بلوارهای یادگار امام خمینی(ره)، شهید احمدی‌روشن، بلوار ارتش و بلوار بسیج (فرودگاه) در سال جاری رخ داده است. 40 عابر پیاده در 9 ماهه سال جاری در سوانح رانندگی درون شهری همدان جان باختند.
/ 0 نظر / 12 بازدید