زوج جوانی که متهمان اصلی پرونده کلاهبرداری نمایندگی سایپا هستند، پیش از دستگیری خود را به مرجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار ما خانم(ش-م) و همسرش (ب- ث) متهمان اصلی پرونده کلاهبرداری نمایندگی شرکت سایپا در همدان، بر خلاف اخبار منتشر شده قبلی مبنی بر دستگیری آنها پیش از خروج از کشور، خود را به بازپرس معرفی کردند.

(ب-م) پدر یکی از متهمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بیدارگر با اعلام این خبر گفت: اخبار و شایعات منتشره مبنی بر دستگیری دختر و دامادم کذب محض بوده و آنان داوطلبانه با همراهی من خود را به بازپرس پرونده معرفی کرده‌اند.

وی توضیح داد: بعد از گذشت حدود بیست روز از ماجرای فرار متهمان فرد ناشناسی از سوی آنها برایم نامه‌ای آورد که در آن به طور کامل ماجرا را شرح داده و عنوان‌کرده بودند که قصد دارند خود را به مراجع قانونی معرفی کنند.
بدنبال اطلاع از این موضوع بنده با آنها ملاقات کردم و ضمن تنظیم نامه مفصل و کاملی که ابعاد مختلف ماجرا در آن شرح داده شده بود و ارسال آن به نهادهای ذیصلاح از جمله اطلاعات، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و... در روز هشتم مهرماه همراه آنان به دادسرا مراجعه کرده و هر دو متهم خود را به شعبه پنجم بازپرسی به ریاست بازپرس شهبازی معرفی کردند.

این فرد مطلع، رقم ادعا شده توسط شاکیان و همچنین نحوه اخذ مبالغ و صدور حواله‌های خرید خودرو توسط متهمان را غیر واقعی عنوان کرد و افزود: نهادهای قانونی در حال رسیدگی به موضوع هستند و بزودی بعد از تکمیل تحقیقات واقعیت ماجرا برای همه روشن خواهد شد.

به گفته وی و تعدادی از شاکیان پرونده با تهیه حواله‌های صوری و ادعای مبالغ غیرواقعی قصد سوء‌استفاده از وضعیت پیش آمده و اخذ مبالغ هنگفت از شرکت سایپا را داشته‌اند که بعد از تکمیل پرونده و پایان مرحله تحقیقات، اطلاعات کامل و دقیق از اصل ماجرا برای تنویر افکار عمومی به رسانه‌ها داده خواهد شد.

آخرین اخبار دریافتی از وضعیت این پرونده حاکی از این است که چند نفر از شاکیان به اتهام نقش داشتن در ماجرا دستگیر شده‌اند.

 

شنیده‌ها حاکی از آن است که تعدادی از شاکیان با علم به اینکه شرکت سایپا فروش خودرو به نمایندگی مورد بحث را متوقف کرده است، اقدام به ثبت نام و اخذ حواله نموده‌اند و پس از طی مدت مورد نظر(ش-م) و (ب-ث) را با شیوه‌های مختلف تحت فشار قرار داده و در مواردی حتی بیشتر از اصل مبلغ واریزی را به عنوان سود از آنان اخذ کرده‌اند.

اسداله عقیلی اصغر

/ 0 نظر / 5 بازدید