قاضی علی ترکاشوند در این باره گفت: مأموران اعزامی محل اختفای متهم را زیر نظر گرفتند و پس از اطمینان از حضور متهم در منزل مورد نظر، حوالی ساعت 6 چهاردهم تیرماه در یک اقدام غافلگیرانه غلامرضا متهم اصلی را به همراه برادرش حمیدرضا ـ الف که در نزاع حاضر بوده، دستگیر و به استان همدان منتقل کردند.

به گفته ترکاشوند متهم اصلی در تحقیقات اولیه با اعتراف به قتل گفته است که هیچ انگیزه قبلی برای جنایت نداشته و پس از آنکه توسط مقتول مورد ضرب و جرح با چاقو و اهانت قرار گرفته با خارج کردن چاقو از دست وی به وسیله آن ضربه‌ای به سرش وارد کرده که همان ضربه باعث مرگش شده است.

قاضی ترکاشوند با بیان اینکه غلامرضا ـ الف متهم اصلی با قرار بازداشت موقت و برادر وی حمیدرضا ـ الف با قرار وثیقه در زندان به سر می‌برند، افزود: پس از تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری استان ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه همراه داشتن سلاح سرد توسط یکی از طرفین نزاع، عامل اصلی وقوع جنایت بوده است، ضمن هشدار به خانواده‌ها برای ممانعت از حمل سلاح سرد توسط فرزندانشان تأکید کرد که قانون با کسانی که چاقو یا هر نوع سلاح سرد دیگری را در جهت قدرت‌نمایی، تهدید و ایجاد مزاحمت برای دیگران استفاده کنند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

همچنین رئیس پلیس آگاهی استان همدان در گفتگو با خبرنگار پلیس در تشریح این خبر گفت: چهاردهم اردیبهشت‌ماه سال جاری یک فقره درگیری بین سه نفر به نام‌های حسن ـ ز، غلامرضا و حمیدرضا ـ الف در یکی از خیابان‌های همدان روی داد که در نتیجه آن حسن ـ ز که 54 ساله بود  بر اثر اصابت چاقو توسط غلامرضا از ناحیه سر مجروح و برای مداوا و درمان به بیمارستان بعثت همدان منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد که با عنایت به متواری بودن متهمان و حساسیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

به‌گذر در ادامه افزود: این کارآگاهان ضمن هماهنگی با مقام قضایی، تحقیقات وسیع و گسترده‌ای را با جدیت برای شناسایی مخفی‌گاه و دستگیری متهمان آغاز کردند و با هماهنگی اداره اطلاعات جنایی با استفاده از امکانات فنی و با بکارگیری منابع اطلاعاتی نهایتاً در روز 12 تیرماه مشخص شد نامبردگان در منزل یکی از بستگان خود واقع در تهران مخفی شده‌اند.

وی اضافه کرد: این مأموران پس از اعزام به تهران با رعایت تمامی موازین شرعی و قانونی منزل مذکور را مورد بازرسی قرار دادند که متهمان با دیدن مأموران به فرار اقدام کردند که با شگردهای خاص پلیسی در یک عملیات منسجم و بدون هیچگونه خسارت جانی و مالی متهمان را دستگیر و در نهایت به اداره پلیس آگاهی همدان منتقل کردند.

وی در ادامه گفت: در تحقیقات صورت گرفته از متهم ردیف اول که غلامرضا نام داشت وی راهی جز بیان حقیقت ندید و صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و بیان داشت که به علت اختلافات جزئی به صورت لفظی با هم درگیر شدیم که مقتول با چاقو به من حمله‌ور شد و من چاقو را از وی گرفته و ضرباتی به سرش وارد کردم اما چاقو در سر وی گیر کرد و به زمین افتاد که در این لحظه من به اتفاق برادرم محل را ترک و متواری شدیم.

رئیس پلیس آگاهی همدان در خاتمه خاطرنشان ساخت: متهم ردیف دوم حمیدرضا نیز گفته‌های برادرش را تأیید و به مشارکت در قتل اعتراف کرد و نهایتاً صحنه قتل بازسازی و هر دو متهم با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

 

نوه ناسپاس 70 میلیون طلای مادربزرگ را سرقت کرد

همدان‌پیام-گروه حوادث: پسری که با همدستی دوستش 70 میلیون طلا و جواهر قدیمی و مقادیری وجه نقد مادربزرگش را در غیاب او از منزلش سرقت کرده بود، دستگیر شد.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس همدان در تشریح این خبر گفت: چند روز قبل فردی به نام ناهید 75 ساله ساکن یکی از محلات همدان با مراجعه به کلانتری 15 به مأموران گفت که به منظور سرکشی به دخترم چند روزی در منزل نبودم و پس از سه روز که مراجعت کردم متوجه شدم نزدیک به 70 میلیون طلا و جواهرات قدیمی و 30 میلیون ریال چک مسافرتی‌ام به سرقت رفته است. برای روشن شدن موضوع تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز و با انجام اقدامات اطلاعاتی راز سرقت کشف شد.

اقبالیان در ادامه گفت: پس از انجام اقدامات پلیسی، مأموران به فردی از بستگان نامبرده مظنون و در این خصوص متهم به کلانتری اعزام و پس از تحقیقات پیرامون این موضوع مشخص می‌شود که وی به همراه دوستش اموال مادربزرگش را به سرقت برده و طلاها را معاوضه و نهایتاً به فروش رسانده و سپس به خرید خودرو اقدام کرده که در این خصوص هر دو متهم دستگیر و پرونده به مقامات قضایی ارسال شد.

توصیه‌‌های پلیس در هنگام ترک منزل:

برای پیشگیری از سرقت منزل خود، برنامه سفرتان را نزد افراد ناشناس و غیرمطمئن اعلام نکنید.

کلید منزل خود را در دسترس افراد ناشناس و غیرمطمئن قرار ندهید. قبل از رفتن به مسافرات، تمام درب‌ها و پنجره‌های ساختمان اعم از درب اصلی، پشت‌بام‌ها، هال، اتاق‌ها، حیاط خلوت و ... را قفل کنید. در صورت تغییر محل سکونت یا مفقود شدن کلید یدک، توپی قفل درب‌های ورودی را تعویض کنید. از ورود افراد ناشناس تحت عنوان متکدی، رمال، فالگیر و ... به داخل منزل خود ممانعت کنید.

 

/ 0 نظر / 45 بازدید