مأموران انتظامی و آگاهی و اکیپ ویژه حفظ و تشخیص صحنه جرم بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از تحقیقات اولیه جسدها را به پزشکی قانونی انتقال دادند.
با برملا شدن این جنایت بن‌بست گلریز شلوغ شد و اهالی در کوچه یا در پشت پنجره‌های مشرف به منزل محل حادثه در رابطه با حادثه صحبت می‌کردند و هر کسی چیزی می‌گفت.
یکی از اهالی کوچه می‌گوید: با صدای فریاد و شیون زن جوانی از خواب پریده و بلافاصله به کوچه آمده و جویای ماجرا شدیم. شخصی که فریاد می‌زد دختر این خانواده است که چند روزی است در همدان نبوده و در این مدت بارها با خانواده‌اش تماس می‌گرفته اما خبری از آنها نبوده تا اینکه با همسرش به همدان آمده است و با باز کردن در متوجه مرگ اعضای خانواده می‌شود.
پسر جوانی که از دیگر همسایگان مقتولان است، می‌گوید: در این بن‌بست کسی این خانواده را نمی‌شناسد و فکر می‌کنم مستأجر هستند.
جوان دیگری می‌گوید: مادر و دختر این خانواده را بارها در کوچه دیده‌ام و دختر کوچک این خانواده مشکل جسمی دارد اما آشنایی ما با آنان در حد سلام و علیک بوده است.
 تحقیقات ادامه دارد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان که در صحنه حادثه حضور داشت در گفت‌وگو با همدان‌پیام اظهار می‌کند: بامداد دوشنبه از طریق تماس فوریت‌های پلیسی 110 از کشف 4 جسد در داخل منزل مسکونی واقع در خیابان رکنی مطلع شدیم که بلافاصله ضمن هماهنگی با مرجع قضایی به همراه دادستان و معاونان وی، قضات ویژه قتل و رئیس پلیس آگاهی و اکیپ ویژه صحنه جرم در صحنه حادثه حاضر شدیم.
رسول مرادی ادامه می‌دهد: در ابتدای ورود به منزل مسکونی بوی تعفن شدیدی به مشام می‌رسید که نشان از گذشت زمان زیادی از وقوع قتل داشت و وقتی که وارد منزل شدیم با صحنه کشته شدن 4 نفر از اعضای یک خانواده روبه‌رو شدیم.
مرادی با بیان اینکه در این حادثه 2 برادر و خواهر و مادر یک خانواده به قتل رسیده‌اند، می‌افزاید: اعضای این خانواده به طرز فجیعی به قتل رسیده‌اند و برای مشخص شدن نحوه قتل باید منتظر نظر پزشکی بود.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان متذکر می‌شود: بنا بر اظهارات یکی از بستگان نزدیک این خانواده، 2 برادر در خرید و فروش غیرمجاز فعالیت‌ داشته‌اند.
به گفته وی، تحقیقات با در نظر گرفتن تمامی فرضیه‌ها در حال انجام است که کارآگاهان ویژه و زبده در این حادثه ورود پیدا کردند و امیدواریم در اسرع وقت عامل یا عاملان این جنایت شناسایی و دستگیر شوند.
وی همچنین ادامه می‌دهد: دستورات ویژه توسط فرمانده انتظامی استان همدان صادر شده که با جدیت این دستورات در حال انجام است.
مرادی یادآور می‌شود: مقتولان، اعضای یک خانواده بودند که 2 پسر مجرد این خانواده حدود 30 و 37 سال سن داشته‌اند که با افراد دارای سوءشهرت و با سوابق کیفری در ارتباط بوده‌اند و خواهر آنها دارای معلولیت بوده است.
وی با بیان اینکه تحقیقات به صورت علمی توسط کارآگاهان زبده در حال انجام است، ادامه می‌دهد: تحقیقات برای شناسایی عاملات جنایت و انگیزه آنان ادامه دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان تأکید می‌کند: با تلاش عوامل انتظامی بیش از 90 درصد قتل‌های رخ داده در همدان کشف شده است که بیشتر این قتل‌ها با انگیزه تسویه حساب‌های شخصی بوده است.
وی در پایان از قتل زنی در حوالی میدان فردوسی در 10 روز گذشته در منزل مسکونی‌اش نیز خبر می‌دهد و می‌گوید که در این رابطه هم تحقیقات ادامه دارد.
 
/ 0 نظر / 21 بازدید