مرگ 74 نفر در استان همدان در سوانح رانندگی درون‌شهری همدان
برخورد با مانع کنار جاده جان راننده وانت را گرفت


برخورد یک دستگاه خودروی وانت پیکان با موانع کنار جاده در همدان، منجر به مرگ راننده 50 ساله شد.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان گفت: یک دستگاه خودروی وانت پیکان که از سنندج به سمت همدان در حال تردد بود ساعت 3 و 15 دقیقه بامداد در محدوده شهر همدان و در حدفاصل میدان کربلا تا پل زیرگذر صداو‌سیما دچار سانحه شد.
حسین طلایی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی، خودروی راننده خواب‌آلود به شدت با پایه تابلوهای تبلیغاتی حاشیه جاده برخورد کرد که طبق نظر کارشناسان شدت سانحه به همراه استفاده نکردن راننده از کمربند ایمنی، منجر به برخورد سر وی با شیشه جلو و مرگ راننده شد.
وی افزود: سرعت پیش‌بینی شده در این محدوده طبق علائم نصب شده در حاشیه جاده 70 کیلومتر در ساعت است ولی مشاهدات عینی و برآورد شدت خسارت وارده به خودرو گویای این است که راننده وانت پیکان با سرعت بسیار زیادی در حال تردد بوده است.
طلایی بیان کرد: سرعت، عامل اصلی بسیاری از سوانح رانندگی است در حالی که می‌توان با تردد با سرعت مجاز در کاهش سوانح فوتی و جرحی سهیم بود.
رئیس پلیس راهنمایی‌و‌رانندگی همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری در بلوار ارم شهر همدان راننده 19 ساله این خودرو جان باخت.
طلایی افزود: حوالی ساعت 23 و 55 دقیقه شب سه‌شنبه یک دستگاه خودروی ال 90 که به سمت میدان قائم در حال تردد بود به علت زیاد بودن سرعت دچار سانحه شد.
وی اضافه کرد: این خودرو پس از برخورد با یک اصله درخت وسط بلوار قائم و شکستن آن واژگون شد.
طلایی گفت: در این سانحه راننده 19 ساله این خودرو مجروح و به مرکز درمانی بعثت منتقل شد که به علت شدت جراحات وارد در بیمارستان جان باخت.
وی افزود: براساس نظر کارشناسان راهور و با توجه به اینکه خط ترمز این خودرو بیش از 40 متر بوده سرعت عامل اصلی بروز این سانحه گزارش شده است
طلایی یادآور شد: این دومین سانحه واژگونی است که در 10 روز گذشته در مسیرهای درون شهری این استان به علت تخطی از سرعت مطمئنه رخ داده است.
رئیس پلیس راهور همدان گفت: داده‌های آماری گویای این است که 30 درصد سوانح درون‌شهری به علت تردد با سرعت غیرمجاز رخ می‌دهد و در زمان رانندگی با سرعت غیرمجاز شدت آثار مخرب سوانح نیز بیشتر می‌شود.
به گزارش ایرنا، طلایی به رانندگان توصیه کرد علاوه بر رعایت هشدارهای پلیسی و توجه به علایم راهنمایی‌و‌رانندگی از تردد با سرعت غیرمجاز در معابر درون‌شهری بپرهیزند.
40 درصد سوانح در 9 ماهه سالجاری در خیابان‌های اصلی، 35 درصد در بلوارها، 10 درصد در میادین، 8 درصد در تقاطع‌ها و مابقی در سایر معابر درون شهری این استان رخ داده است.
امسال 74 نفر در استان همدان در سوانح رانندگی درون‌شهری جان باختند.
/ 0 نظر / 5 بازدید