حادثه رانندگی در رزن
خستگی راننده جان 4 زائر را گرفت

خستگی راننده سواری پژو در بازگشت از زیارت عتبات عالیات موجب انحراف آن از مسیر و برخورد رخ به رخ با کامیون و به دنبال آن مرگ راننده و 3 نفر از سرنشینان شد.
رئیس پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با بیان این مطلب گفت: حوالی ساعت 13 روز یکشنبه 23 آذرماه وقوع یک فقره تصادف در محور قروه درجزین به پلیس راه گزارش شد.
مهدی شاکری افزود: بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس راه به محل حادثه در محور قروه شهرستان رزن اعزام شد و مشاهده کردند یک دستگاه سواری پژو با یک کامیون هیوندای برخورد کرده است.
در اثر این برخورد، راننده خودرو سواری و 3 سرنشین آن که یک زن و مرد و یک پسر 2 ساله (همگی اعضای یک خانواده) بودند جان خود را از دست داده‌اند.
رئیس پلیس راه استان علت این حادثه مرگبار را خستگی مفرط راننده دانست و افزود: راننده و سرنشینان این خودرو پس از بازگشت از عتبات عالیات از مرز مهران عازم تهران بودند.
وی افزود: راننده قصد تردد از آزاد راه همدان- ساوه را داشته است که به اشتباه به سمت رزن رفته است و پس از پی بردن به اشتباه قصد داشته از محور قروه به سمت ساوه حرکت کند که در محل حادثه از مسیر منحرف شده و با کامیون برخورد کرده است.
  وقوع 3 فقره تصادف فوتی و 4 تصادف جرحی در محورهای همدان
در تعطیلات اربعین 3 فقره تصادف فوتی و 4 فقره تصادف جرحی در محورهای مواصلاتی استان همدان اتفاق افتاد.
رئیس پلیس راه استان همدان با اعلام این خبر گفت: عمده دلیل این تصادفات بی‌توجهی به جلو توسط رانندگان به علت خستگی و خواب‌آلودگی و علت دوم تصادفات تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.
مهدی شاکری افزود: از 22 آذرماه شاهد برگشت زائران از کربلا هستیم که استان همدان مسیر عبوری از استان‌های شمالی، شرق و مرکز کشور است و در این راستا توصیه می‌شود رانندگان به ازای هر دو ساعت رانندگی چند دقیقه‌ای را به استراحت بپردازند.
وی تصریح کرد: پرسنل مجموعه انتظامی در تعطیلات گذشته آماده باش بودند و در این راستا از نیروهای استان تهران نیز کمک گرفتیم.
شاکری گفت: براساس تردد شمارهای سازمان حمل‌و‌نقل و پایانه‌ها در هفته گذشته نزدیک به 2 میلیون و 150 هزار تردد در محورهای اصلی داشتیم که این رقم نسبت به هفته ماقبل خود افزایش 21 درصدی داشته است.
به گزارش ایسنا، رئیس پلیس راه استان همدان ادامه داد: در بخش اتوبوس 71 هزار تردد اتوبوس ثبت شده که نسبت به هفته ما قبلش 46 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی تأکید کرد: طرح اربعین از طرح نوروزی بسیار سخت‌تر است؛ زیرا در ایام نوروز ترددها سواری بوده و ترافیکی همگون وجود دارد اما در طرح اربعین که فصل کاری است شاهد فعالیت اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و سایر وسایل نقیله بودیم.

/ 1 نظر / 5 بازدید