انهدام 3 باند سارقان حرفه‌ای در همدان

  اعضای 3 باند حرفه‌ای سرقت منازل، اماکن و وسایل نقلیه در آبان‌ماه امسال شناسایی و دستگیر شدند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: 2 باند حرفه‌ای که در شهرستان همدان اقدام به سرقت منازل، اماکن و موتورسیکلت می‌کردند پس از ساعت‌ها کار اطلاعاتی و مراقبت‌های پلیسی شناسایی و منهدم شدند.
علی‌اصغر خرم‌روی اضافه کرد: مأموران انتظامی 14 نفر از اعضای این 2 باند حرفه‌ای سرقت را دستگیر کردند و سارقان در بازجویی‌ها به 77 فقره سرقت در شهرستان همدان اعتراف کردند.
وی از انهدام یک باند سرقت منزل در همین مدت زمان خبر داد و گفت: 4 نفر از اعضای این باند دستگیر و به 36 فقره سرقت اموال با ارزش منزل مسکونی معترف شدند.
خرم‌روی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده 60 درصد از علل و عوامل بروز سرقت رعایت نکردن نکات ایمنی و بی‌توجهی به توصیه‌های پلیس از سوی مالباختگان است.
جانشین انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: در پرونده‌ای فردی به‌رغم مجهز کردن منزل مسکونی به دوربین مداربسته و سیستم ضدسرقت هنگام خروج از منزل هر دوی آنها را خاموش کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین شماری از مالباختگان اموال با ارزش از جمله مدارک هویتی و وجه نقد را در داخل خودرو قرار داده و با پارک خودرو در معابر عمومی راهی خانه یا محل کار می‌شوند.
خرم‌روی با ذکر اینکه خودرو محل امنی برای محافظت از اموال با ارزش نیست، افزود: قرار دادن اموال در داخل خودرو و به‌ویژه در انظار عموم سارقان را وسوسه کرده است و آنها در یک فرصت اقدام به سرقت آنها می‌کنند.
وی بیان کرد: شهروندان باید برای محافظت از اموال خود به توصیه‌های پلیسی توجه کنند از سوی دیگر نیز پلیس با تمام توان برای ارتقای نظم و امنیت و افزایش احساس امنیت تلاش می‌کند.
به گزارش ایرنا، خرم‌روی گفت: میزان کشف به وقوع سرقت در آبان‌ماه امسال در استان همدان 94 درصد بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.
وی با ذکر اینکه قدرت کشف پلیس افزایش داشته است، اظهار کرد: نسبت کشف به وقوع در 7 ماه نخست امسال 87 درصد بوده که نسبت به زمان مشابه در سال 92 حدود 2 درصد افزایش داشته است.

/ 0 نظر / 4 بازدید