تعقیب و گریز شبانه پلیس همدان با سارقان خودرو
شلیک پلیس، خودروی سرقتی را متوقف کرد

  مأموران پلیس شهرستان همدان در یک عملیات تعقیب و گریز 2 سارق خودرو را سوار بر یک پراید سرقتی دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با بیان این خبر گفت: حوالی ساعت یک و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه مأموران گشت کلانتری 11 همدان در حال گشتزنی به یک دستگاه پراید 111 که در بلوار کاج توقف کرده بود، مظنون شدند.
رسول مرادی افزود: با توجه به اینکه در روزهای گذشته اطلاعاتی مبنی بر حضور خودروهایی مشابه در محل چند فقره سرقت به پلیس گزارش شده بود، مأموران شماره پلاک خودروی مورد نظر را استعلام کرده و متوجه شدند پلاک مورد نظر سابقه سرقت دارد.
مأموران با پی بردن به سرقتی بودن خودرو برای بررسی دقیق‌تر به آن نزدیک شدند که راننده خودرو بدون توجه به هشدارهای آنها اقدام به فرار کرد.
متهمان ابتدا به سمت میدان بیمه متواری شدند و در حالی که مأموران در تعقیب آنان بودند به سمت خیابان جهان‌نما و میدان جهاد و سپس آرامگاه بوعلی‌سینا حرکت کردند.
مأموران در حالی که به طور دائم با بلندگو به متهمان هشدار می‌دادند مسیرهای آرامگاه به میدان پروانه‌ها و سپس میدان شهدا و در ادامه میدان هگمتانه متهمان را تعقیب کردند.
در ادامه با توجه به خطرناک بودن اقدام متهمان برای سایر شهروندان و بی‌توجهی مکرر آنان به هشدارها، مأموران در یک موقعیت مناسب با استفاده از قانون به کارگیری سلاح به سمت لاستیک خودروی پراید شلیک کردند.
با شلیک پلیس، خودروی سرقتی از مسیر منحرف شد و با تیر چراغ‌برق برخورد کرد که طی آن یکی از متهمان از ناحیه سر با شیشه خودرو برخورد کرد و به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل و متهم دیگر دستگیر شد.
در بازرسی از خودروی مورد نظر، چند قطعه ابزار که در سرقت خودرو مورد استفاده سارقان قرار می‌‌گیرند کشفت و ضبط شد.
گفتنی است، در بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد خودروی مورد استفاده سارقان در تاریخ 27 شهریورماه سال جاری از مقابل منزل یکی از شهروندان در خیابان رکنی سرقت شده است.
 کشف پراید و موتورسیکلت مسروقه در همدان
مأموران انتظامی یک دستگاه پراید سرقتی را در میدان شاهد همدان شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این‌باره به خبرنگار ما گفت: مأموران پلیس شهرستان همدان در حال گشتزنی به یک دستگاه پراید سفیدرنگ که به صورت بلاصاحب در میدان شاهد رها شده بود، مشکوک شدند. در استعلام انجام شده مشخص شد خودروی مورد نظر چند روز پیش در یکی از محلات همدان مورد سرقت قرار گرفته است.
رسول مرادی افزود: مأموران انتظامی یک دستگاه موتورسیکلت هوندای مشکی رنگ را نیز در دره مرادبیگ کشف کردند که در بررسی‌های دقیق مشخص شد موتورسیکلت مورد نظر که شماره تنه و پلاک آن دستکاری شده بود، سرقتی است و هر دو وسیله نقلیه به پارکینگ پلیس منتقل شدند.
 دستگیری موتورسواران مزاحم


فرماندهی انتظامی شهرستان همدان همچنین از دستگیری 4 پسر جوان که با عربده‌کشی و ایجاد صدای ناهنجار مزاحم شهروندان شده بودند، خبر داد.
رسول مرادی در این‌باره گفت: ساعت 15 روز پنج‌شنبه تعدادی از شهروندان در تماس با سامانه  110اعلام کردند راکبان 2 دستگاه موتورسیکلت با عربده‌کشی و فحاشی در بلوار ارم برای آنان ایجاد مزاحمت کرده‌اند.
به دنبال این تماس، 2 اکیپ از مأموران پلیس به محل مورد نظر در بلوار ارم اعزام شدند که افراد مورد نظر با مشاهده مأموران اقدام به فرار در 2 جهت مخالف بلوار کردند.
مأموران با تعقیب موتورسیکلت‌ها روبه‌روی بیمارستان شهید بهشتی یکی از آنان را متوقف و راننده و ترک‌نشین آن را دستگیر کردند.
موقعیت موتورسیکلت دوم که به سمت چهارراه سعیدیه متواری شده بود به سایر نیروهای گشت پلیس مخابره شد که یک گروه از مأموران موفق شدند موتورسیکلت مورد نظر را در چهارراه خواجه‌رشید متوقف کنند.
بر اساس این گزارش، مأموران انتظامی شهرستان همدان ضمن توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت افراد دستگیر شده را با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی کردند.

/ 0 نظر / 4 بازدید