کشف انبار کالاهای قاچاق در همدان
 مأموران پلیس آگاهی همدان یک انبار را با یک میلیارد و 600 میلیون ریال کالاهای قاچاق خارجی کشف کردند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه فردی مقادیری کالای قاچاق را که از مرزهای غربی وارد کشور شده است را با استفاده از خودروهای تندرو و وانت نیسان به انباری انتقال و نگهداری می‌کند، این موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع، مأموران به محل موردنظر مراجعه کردند و آنجا را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه یک هزار و 401 ثوب البسه خارجی فاقد مجوز قانونی از نوع کاپشن کشف و یک نفر در این مورد دستگیر شد که متهم به همراه کالاهای مکشوفه به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالاهای قاچاق کشف شده یک میلیارد و 600 میلیون ریال است، اظهار کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و به همراه متهم برای اقدامات بعدی به مراجع رسیدگی کننده ارسال شد.

دستگیری 2 نفر سارق و کشف 5 فقره سرقت در کبودراهنگ
 2 سارق حرفه‌ای پس از دستگیری در شهرستان کبودراهنگ به 5 فقره سرقت اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در اجرای این طرح عوامل موفق به دستگیری 2 نفر سارق حرفه‌ای شدند که در بازجویی به عمل آمده به یک فقره سرقت تلفن همراه و 2 فقره سرقت منازل نیمه‌کاره اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنها 2 دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی در ادامه افزود: عوامل پلیس امنیت این شهرستان نیز نسبت به بازرسی از صنوف منطقه گردشگری علیصدر اقدام و تعدادی کیس و لپ‌تاپ و فلش مموری و اقلام ضدفرهنگی را از محل جمع‌آوری کردند.
وی دستگیری 3 نفر معتاد، فردی شرور به همراه یک عدد قمه که سابقه شرارت داشت و توقیف 31 دستگاه موتورسیکلت و 3 دستگاه خودرو و همچنین توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق 400 سی‌سی که راکب آن هم مقادیری مواد مخدر به همراه داشت را از دیگر اقدامات این طرح دانست.

پلمب واحد‌های تجاری متخلف در شهرستان بهار
 با واحدهای صنفی متخلف و فاقد مجوز فعالیت که امنیت روانی شهروندان را به خطر می‌اندازند برخورد می‌شود.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در تشریح این خبر گفت: برخورد با واحد‌های صنفی متخلف برای ارتقای امنیت اجتماعی و روانی شهروندان کماکان در دستور کار انتظامی شهرستان قرار دارد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشید باقری تأکید کرد: در این طرح ابتدا ما سعی کردیم با ابلاغ اخطارهای قبلی از طرف اتحادیه مربوط به واحدهای صنفی متخلف شناسایی شده اقدام و در صورت سهل‌انگاری و عدم تمکین به قانون نسبت به برخورد قانونی عمل کنیم.
وی افزود: در کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و متخلف دایره نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات شهرستان بعد از هشدار، تعداد 66 مورد صنف متخلف و بدون پروانه کسب را شناسایی و با متصدیان آن برخورد کرد که در نتیجه تعداد 26 واحد صنفی فاقد پروانه کسب و متخلف با همکاری اتاق اصناف شهرستان پلمب شد.
باقری تصریح کرد: جهت ارتقای طرح امنیت اجتماعی فرهنگی و کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی، تعداد 95 مورد گزارش و شکایت مورد بررسی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 5 بازدید