سارقان زاغ‌زن بانک‌های مریانج دستگیر شدند


 دو پسر جوان که با کمین در اطراف بانک‌های شهر مریانج افرادی را که وجه نقد دریافت کرده بودند تعقیب و اقدام به سرقت وجه دریافتی می‌کردند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت و گو با خبر‌نگار همدان پیام در تشریح این خبر گفت: به دنبال دریافت چند مورد شکایت از سوی افرادی که پس از دریافت وجه نقد از بانک‌های شهرستان مریانج مورد سرقت قرار گرفته‌اند، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس این فرماندهی قرار گرفت. در حالی که پیگیری پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان سرقت‌ها ادامه داشت حوالی ظهر روز چهارشنبه 29 مردادماه مأموران پلیس مطلع شدند چند نفر از اهالی با دو سارق درگیر شده‌اند.
بلافاصله اکیپی از مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند و با مشاهده سارقان که با یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به فرار کرده بودند آنان را تعقیب کردند.
در جریان عملیات تعقیب و گریز و به دلیل بی‌توجهی آنان به اخطارهای پلیس مأموران با شلیک چند تیر هوایی متهمان را متوقف و دستگیر کردند.
متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه اعتراف کردند با حضور در داخل شعبه‌ها یا اطراف بانک‌ها افرادی را که وجه نقد دریافت می‌کردند شناسایی و با تعقیب آنها در یک فرصت مناسب با شکستن شیشه خودرو اقدام به سرقت آن می‌کردند.
فرمانده انتظامی استان همدان تصریح کرد: متهمان پس از طی مراحل اولیه بازجویی و با تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
سرهنگ مرادی همچنین از اجرای طرح عملیاتی در میدان قائم و بلوار ارم خبر داد.  وی گفت: در جریان اجرای این طرح 30 دستگاه موتورسیکلت و 13 دستگاه خودروی متخلف توقیف و یک سارق قطعات خودرو دستگیر شد. 

/ 0 نظر / 4 بازدید