سارق حرفه‌ای احشام با 19 فقره سرقت دستگیر شد
  با دستگیری سارق حرفه‌ای احشام در ملایر، راز 19 فقره سرقت احشام فاش شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در این‌باره گفت: در پی شناسایی سارق حرفه‌ای احشام در یکی از شهرستان‌های همجوار، مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی با هماهنگی مقام قضایی سارق مذکور را احضار کردند که در بازجویی فنی و تخصصی، نامبرده به 19 فقره سرقت احشام در شهرستان ملایر اعتراف کرد و این موضوع تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا با اشاره به این مطلب که در سرقت‌های مذکور بیش از 185 رأس احشام در روستاهای مختلف شهرستان ملایر به سرقت رفته بود، افزود: تقویت اقدامات بازدارنده و حفاظتی مکان‌های نگهداری احشام در روستاها به منظور جلوگیری از وقوع سرقت احشام و گزارش هر نوع رفتار مشکوک به پلیس توسط اهالی از اهمیت ویژه‌ای برای کاهش وقوع سرقت‌ها و شناسایی سارقان است و مالکان احشام در روستاها به منظور توفیق در امر مبارزه با سارقان باید توصیه‌های پیشگیرانه پلیس را جدی بگیرند و به آن عمل کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در خاتمه از دستگیری 9 سارق در هفته جاری خبر داد و افزود: این سارقان که با اقدامات سریع پلیس ملایر زمین‌گیر شدند در امور سرقت کیف‌قاپی، آهن‌آلات، ساختمان‌های نیمه‌کاره، منزل، موتورسیکلت و احشام فعالیت می‌کردند که پس از دستگیری و تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.

دستگیری سوداگران مرگ در ملایر
 بیش از 60 توزیع کننده مواد مخدر و سوداگر مرگ توسط پلیس ملایر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه مبارزه با بلای خانمانسوز مواد مخدر یکی از اولویت‌های چهارگانه امسال پلیس است، این موضوع با قدرت در دستور کار قرار دارد.
شعبان ترک‌نیا افزود: در 10 روز گذشته با اجرای چند مرحله طرح پاکسازی در مناطق آلوده و انجام ایست و بازرسی‌های مقطعی در نقاط از پیش تعیین شده و اعزام به گشت‌های هدفمند بیش از 82 گرم انواع مواد مخدر صنعتی شیشه و هروئین و بیش از 400 گرم انواع مواد مخدر سنتی شامل تریاک و شیره تریاک از توزیع‌کنندگان مواد مخدر کشف و ضبط شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام مسئول با اشاره به دستگیری بیش از 60 نفر توزیع‌ کننده خرد مواد مخدر در این مدت اظهار کرد: در این مأموریت‌های خاص بیش از 10 یگان حضور داشتند که تعدادی خودروی سواری و کامیونت نیز در این ارتباط کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه با اشاره به خطرات مواد مخدر در جامعه و لزوم کسب هوشیاری خانواده‌ها در همگام شدن با پلیس در این مبارزه بی‌امان، افزود: ضمن تشکیل پرونده قضایی در این رابطه مراتب تحت پیگرد قانونی قرار دارد.
ترک‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: دستگیری 2 نفر سارق مغازه و کیف‌قاپ حرفه‌ای از دیگر اقدامات این پلیس در 10 روز گذشته است.

دستگیری10 نفر متهم  و کشف 4 فقره سرقت در شیرین‌سو
 مأموران فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در اجرای طرح منطقه‌ای در بخش شیرین‌سو 10 متهم را دستگیر و 4 فقره سرقت را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در این مورد گفت: این طرح روز گذشته با حضور مأموران انتظامی در بخش شیرین‌سو به اجرا درآمد که در جریان اجرای این طرح مقادیر قابل توجهی اقلام ضدفرهنگی کشف شد.
پژمان قویمی افزود: در راستای اجرای این طرح، 7 نفر از خرده‌فروشان مواد مخدر دستگیر شدند و مقدار 92 گرم تریاک، حدود 52 گرم هروئین و بیش از 3 گرم شیشه از آنها کشف شد.
وی توقیف یک دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق و کشف 273 تخته پتوی مسافرتی، توقیف دو دستگاه خودرو و 17 دستگاه موتورسیکلت متخلف را از نتایج دیگر اجرای این طرح دانست.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قویمی در ادامه گفت: دستگیری 2 نفر سارق و کشف 3 فقره سرقت داخل خودرو و کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی با سابقه سرقت از شهر قم از دیگر موفقیت‌های این طرح است.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در پایان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده تشکیلی به مراجع قضایی معرفی شدند.

/ 0 نظر / 4 بازدید