به گزارش خبرنگار ما از دادگاه کیفری استان همدان، جعفر- ت به اتهام قتل عمد همسرش که چهار ماهه باردار بوده و دختر 7 ساله‌اش در این دادگاه که به ریاست قاضی شریفی برگزار شد مورد محاکمه قرار گرفت.

بر اساس محتویات پرونده 30 تیرماه سال 87 فردی با هویت جعفر- ت به کلانتری جوکار مراجعه و ادعا می‌کند همسر و فرزندش را به قتل رسانده است.

مأموران برای اطلاع از واقعیت، همراه فرد مورد نظر به منزل وی در یکی از روستاهای اطراف مراجعه می‌کنند.

در بررسی از منزل این فرد، مأموران جسد دختر 7 ساله به نام «فاطمه» را که در اثر ضربه جسم برنده به ناحیه گردن به طرز دلخراشی جان سپرده و جسم بی‌جان مادر دختر بچه‌ که با فاصله کمی از او در قسمتی از منزل رها شده است را مشاهده می‌کنند که او نیز از چند ناحیه از جمله دست‌ها و گردن با ضربات جسم برنده به شدت مجروح شده است.

با توجه به وجود علائم حیات در زن مجروح، وی توسط عوامل انتظامی به مراکز درمانی و جسد دختر بچه نیز برای تشخیص دقیق علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل می‌شود که اقدامات درمانی در مورد زن مجروح، مؤثر واقع نمی‌شود و وی در اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

متهم ابتدا در مورد انگیزه خود در این جنایت هولناک سکوت می‌کند اما در جریان بازجویی‌ها سوءظن به همسرش در مورد رابطه با شوهر خواهرش را علت انجام جنایت عنوان می‌کند.

بر اساس این گزارش متهم برای تشخیص علائم بیماری روانی مورد معاینات دقیق قرار می‌گیرد که بر اساس اعلام پزشکی قانونی وی دچار نوعی اختلال روانی به نام «جنون ادواری» است اما تشخیص اینکه زمان انجام جنایت در حالت جنون بوده یا نه، ممکن نیست.

در جلسه رسیدگی به پرونده متهم که با حضور متهم و وکیل او، اولیای دم مقتول و نماینده دادستان برگزار شد ابتدا پدر مقتول ضمن شکایت از متهم به جرم قتل عمد «زهرا» و دختر 7 ساله‌اش «فاطمه» و جنین 4 ماهه‌اش برای وی تقاضای قصاص کرد.

در ادامه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست اشد مجازات را برای متهم از محضر دادگاه خواستار شد.

سپس رئیس دادگاه اتهامات وارده برای متهم را قرائت کرد که وی ابتدا پاسخ داد اتهام را می‌پذیرد اما در ادامه در پاسخ سؤالات هیأت حاکمه سکوت کرد و اظهار داشت چیزی را به خاطر نمی‌آورد.

دادگاه برخی از مستندات پرونده از جمله مراجعه متهم به پاسگاه و گزارش جنایت که کاملاً منطبق بر واقعیت بود، نشان دادن علل اختفای آلت قتاله (قمه) به مأموران و بازسازی صحنه توسط متهم را برای وی قرائت کرد اما متهم اظهار داشت که چیزی را به یاد ندارد و حتی نمی‌داند زن و فرزندش کشته شده‌اند و تنها زمانی که ریاست دادگاه به متهم اطمینان داد که زن و فرزندش کشته شده‌اند، بغض فروخورده او به گریه بی‌صدا تبدیل شد.

 با توجه به عدم همکاری متهم و اینکه وی در برابر اتهامات وارده هیچ دفاعی از خود نکرد. دادگاه رسیدگی به پرونده وی را به زمان دیگری (شهریورماه) موکول کرد و دادگاه بدون صدور حکم پایان یافت.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید