اعدام 3 متجاوز به عنف در همدان
  حکم اعدام 3 متجاوز به عنف در همدان اجرا شد.
رئیس کل دادگستری همدان گفت: حکم مجازات 3 مرد متجاوز به عنف که به موجب دادنامه صادره از شعبه دوم دادگاه کیفری استان همدان و تأیید شعبه 33 دیوان‌عالی کشور محکوم شده بودند در سحرگاه روز دوشنبه 6 بهمن به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش ایسنا، محمدرضا مترقب تصریح کرد: مجموعه قضایی استان همدان با استفاده از تمام توان ظرفیت خود با اولویت قرار دادن امنیت روانی و اجتماعی شهروندان با هرگونه تعدی به حقوق و حریم اشخاص با قاطعیت و صلابت براساس مقررات و قوانین برخورد خواهد کرد.
وی اظهار کرد: امید است اجرای این قبیل مجازات‌ها موجب تنبیه و بازدارندگی در بین معدود افراد کژاندیش شود تا حتی از صدور ارتکاب چنین جرایمی در مخیله خود بپرهیزند.
 
سرقت خودرو با پوشش یدک‌کش در ملایر 
  اعضای یک باند که با پوشش یدک‌کش اقدام سرقت خودرو می‌کردند در ملایر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی اعلام سرقت یک دستگاه خودرو از یکی از خیابان‌های ملایر، بلافاصله طرح مهار توسط پلیس به اجرا درآمد. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا افزود: با بررسی و تحقیقات دقیق به عمل آمده مشخص شد خودروی به سرقت رفته توسط یک دستگاه یدک‌کش به سرقت رفته است که با انجام اقدامات شناسایی و به کارگیری شگردهای خاص پلیسی، سرانجام محل اختفای خودروی به سرقت رفته مشخص شد. 
وی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران به مخفیگاه مورد نظر وارد شده و تعداد 3 دستگاه خودرو همچنین بیش از 24 قطعه لوازم و قطعات اوراق شده و مسروقه از خودروهای مختلفی چون زانتیا، پراید و پیکان را نیز کشف کردند که در این رابطه، خودروی مسروقه نیز به صورت سالم در این مکان کشف شد و تعداد 3 نفر نیز که به صورت باندی اقدام به سرقت خودرو می‌کردند دستگیر شدند.
 
خواستگار کلاهبردار از آب درآمد
  فردی که در یکی از مناطق این شهرستان به بهانه خواستگاری اقدام به کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن گفت: به دنبال مراجعه یک زن ساکن قروه درجزین شهرستان رزن به پلیس آگاهی و ارائه مرجوعه قضایی مشخص شد فردی به بهانه خواستگاری در چند مرحله از وی مبلغ 830 میلیون ریال اخاذی کرده است.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، اسماعیل جمشیدی اضافه کرد: پس از بررسی و تشکیل پرونده موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت که در ادامه تحقیقات به عمل آمده متهم در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر شد و در بازجویی‌های به عمل آمده به جرم خود اعتراف کرد.
این مقام انتظامی گفت: پس از دستگیری متهم پرونده وی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شد.
 
فروش چکی تریاک از سوی زوج‌های جوان 
  2 زوج جوان که با همکاری یکدیگر اقدام به بسته‌بندی و توزیع تریاک در سطح پایتخت می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
چندی پیش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از انتقال تریاک از شهریار به پایتخت مطلع شدند و اقدامات اطلاعاتی را برای شناسایی عامل و عاملان این موضوع آغاز کردند.
تحقیقات پلیس پس از چند روز به نتیجه رسید و مأموران تخصصی موفق شدند، مخفیگاه متهمان را در یکی از شهرک‌های شهریار شناسایی کنند.
به دنبال این موضوع، گروهی از عوامل انتظامی پایگاه هشتم پلیس مبارزه با مواد مخدر با هماهنگی مقام قضایی راهی شهریار شدند.
مأموران با حضور در شهرک موردنظر با همکاری عوامل انتظامی شهریار منزل متهمان را تحت‌نظر قرار داده و محاصره کردند، سپس در یک اقدام ضربتی وارد خانه شده و 2 مرد و 2 زن را که با یکدیگر نسبت زن و شوهری داشتند، دستگیر کردند.
مأموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان 32 کیلو و 600 گرم تریاک، 220 گرم شیره تریاک، 80 گرم سوخته تریاک، 2 عدد ترازو و مبلغ 16 میلیون و 700 هزار تومان وجه نقد و 3 فقره چک به مبلغ 4 میلیون تومان کشف و ضبط کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، متهمان در بازجویی‌های اولیه به انتقال تریاک به پایتخت و توزیع مواد اعتراف کردند‌ و گفتند: برای فروش بیشتر حتی از مشتریان چک‌های مدت‌دار دریافت می‌کردند.
بخشنده، سرپرست پلیس مبارزه مواد مخدر تهران بزرگ درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: متهمان ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهریار قرار گرفتند.
 
 
توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق در فامنین
  همدان از یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق در شهرستان فامنین توقیف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین در تشریح این خبر گفت: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با کالای قاچاق، مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان فامنین در حین ایست و بازرسی به یک دستگاه خودروی اتوبوس اسکانیا که از کرمانشاه عازم تهران بود مشکوک و جهت بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، محمد معصومی افزود: در بازرسی از خودرو مشخص شد اتوبوس مذکور حامل مقادیری کالای قاچاق شامل 648 قوطی کمپوت، 326 بسته ماکارونی و 21 هزار و 600 عدد مسواک خارجی قاچاق به ارزش بیش از 100 میلیون ریال است. 
وی در ادامه افزود: طرح مبارزه با قاچاقچیان کالا در این شهرستان همچنان ادامه داشته و این فرماندهی انتظامی اجازه خروج هیچ‌گونه محموله و کالایی که به اقتصاد کشور آسیب بزند را از طریق راه‌های این شهرستان به هیچ جای کشور نخواهد داد.
 
کشف لوازم آرایش قاچاق در ملایر
 بیش از 4 هزار و 700 قلم انواع مواد خوراکی و آرایشی قاچاق و غیرمجاز توسط پلیس شهرستان ملایر کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان این خبر گفت: مأموران ایست و بازرسی خرم‌آباد در پی بازرسی از خودروهای مشکوک و عبوری موفق به شناسایی یک دستگاه خودروی حامل 2 هزار و 896 قلم انواع مواد غذایی فاقد مجوز حمل و قاچاق شدند. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا در ادامه افزود: در همین راستا مأموران انتظامی شهرستان ملایر در پی بازرسی و سرکشی از واحدهای صنفی، موفق به شناسایی یک واحد صنفی متخلف و کشف هزار و 846 قلم انواع لوازم آرایشی و پزشکی غیرمجاز شدند. 
وی در پایان بیان کرد: در این ارتباط مراتب تحت پیگرد قانونی قرار دارد.
/ 0 نظر / 5 بازدید