کلاهبرداری بزرگ اینترنتی هفت زندانی

هفت زندانی که از زندان یکی از استان‌های کشور اقدام به 5 هزار و 250 فقره کلاهبرداری اینترنتی کرده بودند با تلاش مأموران پلیس استان همدان شناسایی شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان اظهار کرد: پس از شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات همدان قرار گرفت که یکی از اعضای باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی دستگیر شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، حاجی‌محمد مهدیان‌نسب اضافه کرد: به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی و استفاده از شگردهای خاص، کارشناسان پلیس فتای استان پس از نفوذ در محدوده فعالیت کلاهبرداران پیامکی کارت به کارت و اینترنتی موفق به شناسایی عوامل اصلی برداشت غیرمجاز از حساب یکی از شکات استان همدان شدند. وی افزود: مأموران پلیس فتا پس از چند نوبت تحقیقات وسیع و غیرمحسوس در شهرستان‌های زنجان و استان البرز و توابع آن، 7 نفر از زندانیان یکی از زندان‌های کشور را که به امر کلاهبرداری پیامکی اشتغال داشتند شناسایی کردند.
مهدیان‌نسب بیان کرد: عوامل پلیس فضای تولید و تبدل اطلاعات همدان با تلاش فراوان، دلایل و مدارک مستند و غیرقابل انکار علیه اعضای این باند کلاهبرداری را جمع‌آوری کردند. وی افزود: در نتیجه انجام تحقیقات از متهمان و جمع‌آوری آثار و دلایل مستند تاکنون بیش از 5 هزار و 250 فقره کلاهبرداری پیامکی، کارت به کارت و اینترنتی با استفاده از یک هزار و450 خط شماره تلفن همراه از سوی متهمان انجام شده است.
مهدیان‌نسب گفت: شماره حساب قربانیان و شماره تلفن‌های مورد استفاده کلاهبرداران جمع‌آوری و در اختیار پلیس فتا سایر استان‌های کشورهم قرار گرفته و افراد شاکی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا استان خود نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام کنند.

/ 1 نظر / 5 بازدید
نفس

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد... http://mihanlinks.ir