اخبار کوتاه حوادث


مرگ مشکوک زن میانسال در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از مرگ مشکوک زن 50 ساله ای در منزل مسکونی اش در شهر همدان خبر داد.
سرهنگ رسول مرادی با اعلام این خبر گفت: روز جمعه پنجم مهرماه مأموران کلانتری 15 رسا لت از وقوع یک فقره مرگ مشکوک در بلوار بهارستان مطلع شدند و اکیپ انتظامی به محل حادثه اعزام شد.
مأموران انتظامی با حضور در محل با جسد زنی 50 ساله که در منزل شخصی اش به طرز مشکوکی خفه شده بود روبه رو شدند که در این خصوص عوامل تجسس آگاهی و قاضی مربوط نیز در محل حادثه حاضر و در خصوص علت و چگونگی حادثه، تحقیقات خود را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه پلیس در حال تحقیق و بررسی موضوع است، یادآور شد: به سبب جنبه های خاص این حادثه در حال حاضر نمی توان هیچگونه اظهار نظری داشت اما احتمال قتل با انگیزه سرقت وجود دارد که در حال بررسی است.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان: در 29 شهریورماه ساعت 2 بامداد مأموران کلانتری 15 رسالت به یک دستگاه خودروی پراید در حد فاصل اعتمادیه و جاده دره مرادبیک مشکوک شدند که راننده خودرو به محض مشاهده پلیس اقدام به فرار در خیابا نهای شهر کرد. وی یادآور شد: مأموران انتظامی با شلیک تیر هوایی سعی در متوقف کردن خودرو داشتند که در نهایت پس از تعقیب و گریز، خودرو متوقف شد
.در جریان تعقیب و گریز ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح به سمت خودرو متواری شلیک کردند که منجر به کشته شدن فرد مظنون شد در بازرسی به عمل آمده از خودروی وى، مقدار 10 بسته انواع مواد مخدر، یک قبضه خنجر و یک عدد پایپ مواد مخدر کشف شد.


افزایش 80 درصدی میزان کشف مواد مخدر در نهاوند

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: میزان کشف مواد مخدر در نهاوند طی 6 ماه نخست امسال بیش از 80 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد..
مجتبی مولوی با اشاره به کشف بیش از 388 کیلوگرم انواع مواد مخدر در نهاوند در 6 ماه نخست امسال توسط مأموران مبارزه با مواد مخدر که بخش قابل توجهی از آن تریاک است، گفت: با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدمتگزار انتظامی در نهاوند و همکاری مردم و خانواده‌ها با این نیرو، میزان کشفیاتن مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 80 درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد در شش ماه نخست امسال 266 نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در نهاوند دستگیر و همراه پرونده تکمیلی تحویل محاکم قضایی شدند
مولوی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نهاوند اظهار کرد: مواد مخدر به عنوان بلای خانمان‌سوز امروز به عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای آحاد مردم به ویژه نسل جوان است بنابراین برخورد جدی با این پدیده شوم و خطرناک نیازمند عزم همگانی است..
وی افزود: آنچه جامعه را از مبتلا شدن به دام اعتیاد مصون می‌کند آگاه‌سازی مردم، خانواده‌ها و نسل جوان با مضرات و مشکلات این پدیده خطرناک است..
فرماندار نهاوند با اشاره به ضرورت برخورد همه‌جانبه با پدیده اعتیاد و قاچاق مواد مخدر افزود: شهرستان نهاوند به علت اینکه در مسیر عبور استان‌های غربی و مرکزی قرار گرفته است بنابراین هر روز یا هر ماه شاهد کشف مواد مخدر در این شهرستان هستیم.


مولوی ابراز داشت: با توجه به زیاد شدن افرادی که گرفتار دام اعتیاد هستند، در نهاوند 9 مرکز درمان متادون‌تراپی توسط بخش خصوصی و دو مرکز درمانی متادون درمانی دولتی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این مراکز به تنهایی قادر به پاسخگویی و درمان معتادان نیستند، بیان داشت: این امر نیازمند برنامه‌ریزی مطلوب و مناسب است تا بتوان به جوانان و افرادی که مایل به ترک اعتیاد خود هستند پاسخ مثبت داد.

فرماندار نهاوند با اشاره به فعالیت برخی از مراکز ترک اعتیاد در نهاوند تصریح کرد: در شهرستان نهاوند هفت مرکز ترک اعتیاد یا کمپ اعتیاد وجود دارد که چهار مرکز توانسته با مجوزهای قانونی فعالیت کند و سه مرکز دیگر نیز باید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به اخذ مجوزهای قانونی اقدام کنند در غیر این صورت از ادامه فعالیت انها جلوگیری می‌شود.

دستگیری اشرار خیابان های همدان
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان همدان از انهدام یک باند 10 نفره شرارت که سبب اخلال در نظم عمومی این شهر شده بودند خبر داد.
سرهنگ خرم رویی با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه بی امان با اراذل و اوباش و مخلان نظم  و امنیت و همچنین در پی خبری مبنی بر اینکه تعدادی از اراذل و اوباش سطح شهر همدان با تشکیل باندی به سرکردگی ((ح – م)) با انجام شرارت، اختلال در نظم عمومی و ایراد خسارت به اموال عمومی و خصوصی شهروندان در سطح شهر همدان سبب سلب آسایش عمومی مردم شده اند، شناسایی و دستگیری اعضاء این باند در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان همدان قرار گرفت.
با توجه به حساسیت موضوع و همچنین بازگشایی مدارس، اکیپی مجرب از کارکنان این پلیس با انجام تحقیقات شبانه روزی و مداوم خود، محل اختفاء این افراد در یک باب گاوداری متروکه، نزدیک یکی از شهرک های همدان را شناسایی کردند.
پس از انجام هماهنگی لازم با مقام قضایی تعداد دو اکیپ از مأموران پلیس اطلاعات به همراه یک  اکیپ از یگان امداد انتظامی شهرستان همدان به مخفیگاه نامبردگان عزیمت و پس از محاصره کامل محل و استفاده ازاصل غافلگیری ،با رعایت موازین شرعی و قانونی وارد محل شده و 10نفر از اعضای باند را دستگیر کردند.
در بازرسی از محل مورد نظر 10 قبضه سلاح سرد (قمه و شمشیر)کشف و همراه متهمان دستگسر شده جهت سیر مراحل قانونی به پلیس اطلاعات و امنیت منتقل گردید.

درگیری خونین در پاتوق معتادان

در جریان یک نزاع دسته جمعی که در محل تجمع معتادان روی داد بیش از سه نفر مجروح شدند.
به گزارش خبرنگارما ظهر روز چهارشنبه 10مهر ماه بدلایل نامعلوم درگیری خونینی بین دو گروه از افرادی که پشت کارخانه یخ روبروی میدان بار تجمع می کنند روی داد که طی آن حدود 20نفر با استفاده از انواع سلاح سرد به جان هم افتادند. طی این درگیری تعدادی از طرفین مجروح شدند که حال دو نفر از آنان وخیم به نظر گزارش می شود.
درباره علت این درگیری و هویت شرکت کنندگان درآن اطلاع دقیقی در دست نیست امانکته قابل تآمل این است که است که محل درگیری مورد نظر واقع در پشت کارخانه یخ روبروی میدان باراز مدتها قبل به پاتوق معتادان لامکان تبدیل شده و این موضوع مشکلات متعددی را برای کسبه محل و رهگذران ایجاد کرده است .

/ 0 نظر / 4 بازدید