موتورسواران در همدان می‌میرند

■ به گفته پلیس رتبه دوم مرگ و میرموتورسواران در کشور مربوط به استان است

 همدان پس از استان زنجان رتبه دوم مرگ موتورسوار، ناشی از سوانح رانندگی را در کشور به خود اختصاص داده است. 

فرمانده انتظامی استان همدان در همایش طلایه‌داران ترافیک با بیان این مطلب گفت: با توجه به افزایش فوت عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در همدان باید برای کاهش این آمار برنامه‌ریزی شود.

حاجی محمد مهدیان‌نسب اضافه کرد: راکبان موتور‌سیکلت بیشترین متوفیان را در جاده‌های فرعی و درجه 2 به خود اختصاص دادند که عواملی همچون بی‌توجهی والدین در نظارت بر رفتار فرزندان و استفاده موتور‌سیکلت توسط افراد فاقد گواهینامه و استفاده نکردن از کلاه ایمنی زمان تردد نشأت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی بیان کرد: راکبان موتور‌سیکلت بین سنین 14 تا 25 سال بیشترین شمار فوتی‌های سوانح رانندگی همدان را به خود اختصاص دادند که طرح‌هایی برای کاهش این آمار از جمله برخورد با راکبان موتور‌سیکلت در طول سال اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: شمار متوفیان سوانح رانندگی درون‌شهری در نیمه نخست امسال 30 درصد کاهش یافته است. ولی سوانح برون‌شهری در همین مدت زمان 7/6 درصد رشد داشته است.

مهدیان‌نسب اضافه کرد: از تعداد متوفیان سوانح درون‌شهری 18 نفر کاسته شده و در مقابل متوفیان برون‌شهری استان همدان 21 نفر نسبت به 6 ماهه نخست سال 92 افزایش داشته است.

وی گفت: 30 مکان حادثه‌خیز در همدان شناسایی شده که 24 مورد از این تعداد با همکاری راهداری همدان ایمن‌سازی شد و طرح عمرانی در شش نقطه باقی مانده نیز در حال اجراست.

مهدیان‌نسب بیان کرد: 145 هزار شهروند از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه با مسائل ترافیکی، فرهنگ عبور و مرور، آشنایی با معضلات اجتماعی از جمله آسیب‌های مواد مخدر در کارگاه‌های آموزشی و دیدارهای چهره به چهره آشنا شدند.

وی خاطرنشان کرد: حدود هزار و 400 طرح عملیاتی توسط انتظامی این استان اجرا شده که این طرح‌ها با توجه به آسیب‌های موجود در منطقه اجرایی شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان بیان کرد: شعار محوری پلیس در هفته ناجای امسال "پلیس؛ تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار" است که برای دستیابی به این هدف باید از تمام توان بهره گرفت.

/ 0 نظر / 4 بازدید