انهدام باند سارقان خودرو در همدان

  با انهدام باند سارقان خودرو و قطعات خودرو 33 فقره سرقت در شهرستان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو که سارقان پس از باز کردن قطعات، خودرو را رها می‌کردند رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در این راستا مأموران پلیس موفق به شناسایی افرادی به هویت‌های (ح-ش)، (غ-ج)، (ع-ج) شدند و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های آشکار و پنهان، 2 نفر از سارقان (ردیف اول و دوم) را در حین سرقت خودرو در سطح شهر دستگیر کردند و به پلیس آگاهی تحویل دادند.
این مقام مسئول بیان کرد: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به سرقت 8 دستگاه خودرو پراید، 9 فقره سرقت وسایل خودرو و 16 فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره که جمعاً 33 فقره سرقت است اعتراف و اقرار کردند خودرو‌ها را پس از سرقت قطعات، در خیابان‌های مختلف شهر رها می‌کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متهمان پس از شناسایی مالباختگان، با پرونده تکمیلی به دادسرا معرفی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
 دستگیری سارقان سیم برق در همدان
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در ادامه از دستگیری سارقان سیم برق و کشف 15 فقره سرقت در این استان خبر داد.
زارعی گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سیم و کابل برق در سطح شهرستان رزن، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ با سرنشینی 2 نفر اهل و ساکن بخش آبگرم استان قزوین را در اطراف شهر دمق شناسایی و توقیف کردند.
زارعی در ادامه گفت: در بازرسی به عمل آمده از خودروی توقیف شده، مقداری سیم و کابل برق به همراه چند عدد قیچی و سیم بر کشف شد و افراد دستگیر شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام مسئول ادامه داد: متهمان در بازجویی انجام شده به 15 فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح حوزه آن شهرستان اعتراف کردند که ضمن هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از محل سکونت متهمان نیز 21 کیلوگرم سیم برق مسی به صورت خرد شده کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه گفت: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده با قرار مناسب روانه زندان شدند.

/ 0 نظر / 7 بازدید