رسولی اظهار کرد: کارشناسان دامپزشکی بر حسب وظیفه از گوشت کشف شده در محل نمونه‌برداری و به آزمایشگاه منتقل کردند و فردی که اقدام به ذبح غیرقانونی کرده بود نیز توسط پلیس دستگیر و در ادامه با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.
وی خبر منتشر شده مبنی بر کشف لاشه تعدادی الاغ در محل مورد نظر را تکذیب و تصریح کرد به گفته کارشناسان اداره دامپزشکی از روی آثار و علائم به جا مانده نمی‌توان نظر قطعی داد و این موضوع نیاز به تأیید آزمایشگاه دامپزشکی دارد.
مدیرکل دامپزشکی با بیان اینکه از جنبه حقوقی صرف ذبح گوشت چهارپایان غیرحلال جرم تلقی نمی‌شود، گفت: این موضوع وقتی جرم تلقی می‌شود که به مصرف انسانی برسد.
محمدرضا رسولی اظهار کرد: کارشناسان اداره دامپزشکی به طور دائم و مستمر فروشگاه‌ها و مراکز عرضه محصولات دامی را مورد بازدید قرار داده و با مشاهده کوچکترین تخلفی قاطعانه با موضوع برخورد می‌کنند.
وی با اشاره به امحای بیش از 360 تن انواع گوشت و فراورده‌های دامی غیربهداشتی در استان همدان در 9 ماه گذشته یادآور شد: سال گذشته در 12 ماه این حجم فراورده کشف و امحا شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه کارشناسان این اداره کل با تمام توان تلاش می‌کنند تا از توزیع گوشت و فراورده‌های حیوانی ناسالم در جامعه جلوگیری کنند از مردم خواست این فراورده‌ها را تنها با شناسنامه و تأییدیه دامپزشکی خریداری کنند.
 پلیس یک نفر را به این اتهام دستگیر کرده است
فرماندار فامنین نیز خبر دستگیری و تشکیل پرونده برای فردی که به اتهام ذبح گوشت مشکوک بود را در این شهرستان تأیید کرد.
سید رسول حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام گفت: پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر فعالیت مشکوک در ذبح غیرمجاز در یکی از روستاهای شهرستان با هماهنگی مقام قضایی مأموران پلیس و اداره دامپزشکی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر مراجعه کردند.
وی افزود: در بررسی از محل بقایای جسد ذبح شده مشکوک به الاغ کشف شد و فرد متهم دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی شهرستان منتقل شد.
حسینی خبر توزیع گوشت الاغ در رستوران‌ها و سایر مراکز را تأیید نکرد و اظهار کرد: احتمال دارد فرد متهم برای تغذیه سگ این کار را کرده باشد.
 خبری در برزخ تأیید و تکذیب
در حالی که شواهد و قراین حاکی از صحت خبر منتشر شده است و مسئولانی که خبرنگار همدان‌پیام موفق به گفت‌وگو با آنان شد نیز اصل ماجرا را به طور ضمنی تأیید کردند اما این ماجرای عجیب که مشابه آن سال‌های گذشته در ابعادی گسترده‌تر در شهرستان ملایر کشف و به صدور حکم قضایی نیز منجر شد کماکان در برزخ تأیید شدن یا نشدن قطعی ماند و مشخص نشد چه عاملی در پشت پرده بود که باعث شد این خبر پس از انتشار از سوی منابع رسمی و انتشار در یک پایگاه خبری دارای مجوز به ناگاه به محاق فراموشی فرو رود. البته مسئولان خبر منتشر شده را به صورت رسمی و دقیق تکذیب نکردند و اعلام کردند که در دست بررسی است.
/ 0 نظر / 11 بازدید