تصادف تریلی و پیکان یک کشته برجای گذاشت
 بر اثر برخورد یک دستگاه تریلر با یک خودرو سواری در جاده ملایر یک نفر کشته و یک نفر مجروح شد.
رئیس پلیس راه استان همدان در این باره گفت: یک دستگاه تریلر ساعت 19 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه در مسیر ملایر و در نزدیکی روستای ازندریان با خودروی سواری پیکان برخورد کرد.
مهدی شاکری افزود: در این سانحه، راننده 50 ساله خودروی پیکان در دم جان باخت و همسر وی نیز به دلیل جراحات وارده به مرکز درمانی شهرستان ملایر منتقل شد.
وی اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده تریلر هنگام ورود به سطح سواره‌رو عامل اصلی بروز این سانحه دلخراش بوده است.
رئیس پلیس راه استان همدان راه‌اندازی پلیس راه روستایی را در کاهش سوانح رانندگی مؤثر برشمرد و گفت: طبق آخرین آمار در 10 ماهه سال جاری میزان وقوع سوانح 19 درصد و شمار متوفیان 23 درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: در آینده نزدیک مسیر همدان- ملایر به تجهیزات هوشمند کنترل ترافیک و دوربین‌های سرعت‌سنج ثابت مجهز می‌شوند.
به گزارش ایرنا، شاکری اضافه کرد: استان همدان دارای 13 دستگاه دوربین سرعت‌سنج و 13 دستگاه دوربین پایش ترافیکی است که اطلاعات آنها به طور مستقیم به اجراییات راهور ناجا ارسال می‌شود.
وی در پایان گفت: دوربین‌های سرعت‌سنج این استان قابلیت محاسبه سرعت متوسط در مسافت بین دوربین‌ها را دارند همچنین از طریق دوربین‌های پایش ترافیکی می‌توان تخلفاتی همچون استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز را رصد کرد.
روزانه 14 تیم پلیس راه مسیرهای روستایی پرتردد و سانحه‌خیز استان همدان را رصد می‌کنند.

/ 0 نظر / 4 بازدید