انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در کشور

  شناسایی و انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در کشور منهدم شد.
فرمانده انتظامی استان فارس در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مأموران پلیس فتای استان فارس از فعالیت یک شبکه کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در سطح کشور مطلع شدند و تلاش‌های خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند آغاز کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، احمدعلی گودرزی اظهار کرد: با تشکیل یک تیم ویژه متشکل از کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات فنی و پلیسی پس از چند ماه تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر برای نخستین‌بار در کشور، مأموران موفق به شناسایی شبکه اصلی این باند شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه افراد کلاهبردار با استفاده از چند شماره حساب و همچنین پولشویی اقدامات خود را انجام می‌داده‌اند، افزود: این افراد با استفاده از 3 هزار قطعه سیم کارت و 230 دستگاه تلفن همراه اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان می‌کردند.
گودرزی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 10 هزار نفر از مالباختگان در بررسی‌های اولیه شناسایی شده‌اند، گفت: در این‌باره 23 نفر متهم شناسایی، دستگیر شد و تاکنون 12 نفر از آنها با اخذ نیابت قضایی از سایر استان‌ها به پلیس فتای استان فارس منتقل شده‌اند و در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار کرده‌اند.
وی در ارتباط با مبلغ کلاهبرداری نیز گفت: در این خصوص موارد در دست بررسی است و پس از شناسایی همه مالباختگان اعلام خواهد شد.
فرمانده انتظامی فارس از هموطنانی که از آنها به صورت الکترونیکی کلاهبرداری شده است، خواست برای پیگیری پرونده خود به نزدیکترین مرجع قضایی یا انتظامی ترجیحاً پلیس فتا در سراسر کشور مراجعه کنند.
گودرزی هشدار داد شهروندان به پیامک‌هایی که با محتوای برنده شدن آنها در قرعه‌کشی و مسابقه‌های مختلف ارسال می‌شود، توجه نکنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید