کشف  لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد در همدان 
 11 هزار و 977 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی فاسد در شهرستان همدان کشف شد.
رئیس پلیس اطلاعات امنیت عمومی استان همدان در تشریح این خبر گفت: در راستای طرح‌های کنترلی و نظارتی ایام پایانی سال در سطح اصناف و با توجه به تقاضا و مصرف بالای لوازم آرایشی و بهداشتی در واحدهای صنفی خدماتی، طرح کنترل و نظارت بر صنوف لوازم آرایشی و بهداشتی با حضور نمایندگان اداره بهداشت و اتاق اصناف اجرا شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، احمد رحیمی افزود: در بازدید از یکی از واحدهای صنفی عرضه‌کننده لوازم آرایشی و بهداشتی تعداد قابل توجهی از همه اجناس آن واحد، تقلبی و فاقد تاریخ مصرف و برچسب سلامت در حال عرضه بود.
رئیس پلیس اطلاعات امنیت عمومی استان در خاتمه با توجه به اینکه اینگونه مواد آرایشی غیراستاندارد، تهدیدی علیه سلامت جامعه و شهروندان خواهد بود گفت: مجرم برای سیر مراحل قانونی تحویل نماینده مرکز بهداشت همدان شد.
 
دستگیری 6 نفر سارق در همدان 
 
 با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در همدان 6 نفر سارق شناسایی و دستگیر شدند. 
فرمانده انتظامی شهرستان همدان با اعلام این خبر گفت: این طرح توسط مأموران انتظامی شهرستان همدان در 24 ساعت به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رسول مرادی افزود: در راستای اجرای این طرح 6 نفر سارق، 4 نفر توزیع‌کننده موادمخدر و 18 نفر معتاد ولگرد با هدف پیشگیری از وقوع جرایم و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان دستگیر شدند. وی در ادامه بیان کرد: کشف 54 گرم انواع موادمخدر از جمله نتایج اجرای این طرح است. 
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در خاتمه گفت: توقیف 6 دستگاه خودرو و 4 دستگاه موتورسیکلت متخلف از دیگر نتایج اجرای این طرح است.
 
توقیف 143 وسیله نقلیه متخلف در فامنین 
 در نتیجه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان فامنین 143دستگاه خودرو و موتورسیکلت توقیف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان "فامنین" با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای گسترش احساس امنیت و آرامش شهروندان از 25 بهمن‌ماه آغاز و تا 11 اسفندماه ادامه داشت. 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، معصومی افزود: در راستای اجرای این طرح 63 دستگاه خودرو و80 دستگاه موتورسیکلت متخلف توقیف شد. 
این مقام مسئول ادامه داد: در طول اجرای این طرح 4 فقره سرقت کشف و 1 نفر سارق هم دستگیر شد. 
فرمانده انتظامی شهرستان "فامنین" در خاتمه گفت: کشف2 هزار و 200 عدد مواد محترقه هم از دیگر نتایج اجرای این طرح است.
 
برای کاهش تلفات رانندگی در نوروز
نیروهای امدادی در مکان‌های حادثه‌خیز مستقر شوند
 برای کاستن آمار تلفات ناشی از سوانح رانندگی برون‌شهری در نوروز امسال نیروهای امدادی در مکان‌های سانحه‌خیز مستقر شوند.
رئیس پلیس راه استان همدان با طرح این پیشنهاد روز دوشنبه در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده 42 درصد از سوانح ایام تعطیلات نوروز سال گذشته واژگونی بوده است.
مهدی شاکری افزود: یکی از عوامل مؤثر در واژگونی خودروها بی‌توجهی به جلو ناشی از رانندگی با حالت خستگی و خواب‌آلودگی است.
وی اضافه کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که میزان استراحت رانندگان به‌ویژه در ایام نوروز و مسافرت‌های برون‌شهری کاهش می‌یابد؛ با این وجود هیچ‌گونه ابزاری برای کنترل زمان مسافرت خودروهای شخصی وجود ندارد.
رئیس پلیس راه همدان اظهار کرد: البته در بخش ناوگان عمومی وجود ابزار کنترلی برای ثبت ساعت تردد فوت ناشی از سوانح در این حوزه را به کمتر از 5 درصد رسانده است.
شاکری ادامه داد: بهترین راهکار برای کاهش سوانح، مستقر شدن تیم‌های امدادی و حتی تیم‌هایی که اقدام به توزیع بروشور مکان‌های دیدنی می‌کنند در محل‌های حادثه‌خیز است.
وی، توضیح داد که با این روش رانندگان مجبور به کاستن سرعت یا توقف می‌شوند که یک استراحت کوتاه‌مدت به افزایش تمرکز راننده و کاستن خستگی برای ادامه مسیر کمک می‌کند. شاکری بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن پاسگاه‌های پلیس راه در ورودی‌های شهر پیش‌بینی می‌شود که نسبت به زیباسازی محوطه روبه‌روی آنها و رنگ‌آمیزی و تعویض نیوجرسی اقدام شود.
رئیس پلیس راه همدان همچنین توصیه کرد: مکان‌های گردشگری از جمله غار علیصدر در نوروز پذیرای شمار زیادی از مسافران است که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت گردشگران و افزایش نارضایتی باید افرادی در ابتدای راه‌های منتهی به غار علیصدر مستقر شده و هنگام تکمیل شدن ظرفیت، موضوع را به مسافران اطلاع‌رسانی کنند.
/ 0 نظر / 27 بازدید