اقبالیان افزود: اکیپ گشت کلانتری 11 بدون فوت وقت در محل حاضر شده و خودروی مذکور را شناسایی کردند. لیکن 2 نفر از سرنشینان خودرو که مشغول بازکردن درب منزلی بودند با مشاهده مأموران در جهات مختلف متواری شدند و نفر سوم نیز با پرتاب کارد به سوی مأموران قصد فرار داشت که با هوشیاری مأموران دستگیر شد.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده همراه خودروی مذکور به کلانتری منتقل و در بازرسی از داخل خودرو 2 عدد دیلم، یک عدد قلم آهنی و یک عدد پایپ مخصوص استعمال مواد مخدر کشف و ضبط شد.

وی در ادامه اضافه کرد: در تحقیقات به عمل آمده متهم خود را محمود ـ ن، 32 ساله و اهل کیانشهر تهران معرفی و اعتراف کرد که در چندین مورد سرقت در سطح شهر همدان فعالیت داشته است. با توجه به اهمیت موضوع و احتمال قریب به یقین اینکه این افراد به صورت باندی فعالیت داشته باشند، متهم دستگیر شده همراه آلات و ادوات مکشوفه برای پیگیری تحویل پلیس آگاهی استان شد که تلاش این پلیس در جهت دستگیری دیگر افراد این باند همچنان ادامه دارد.

اقبالیان در ادامه همچنین از دستگیری کیف‌قاپ حرفه‌ای که پس از دستگیری توسط مردم متواری شده بود با هوشیاری مأموران کلانتری 11 همدان خبر داد.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی استان همدان در گفتگویی با خبرنگار این پایگاه افزود: به دنبال خبری از سوی مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه سارق کیف‌قاپی توسط شهروندان در یکی از خیابان‌های همدان دستگیر شده است، مأموران کلانتری 11 برای بررسی موضوع به آدرس اعلامی عزیمت کردند.

وی اضافه کرد: قبل از رسیدن مأموران، سارق از دست مردم فرار و متواری می‌شود لذا مأموران پس از حضور در محل و تحقیق از شکات و دریافت مشخصات ظاهری سارق به گشت‌زنی و جستجوی سارق در حوالی محل مذکور می‌پردازند.

وی گفت: مأموران حین گشت‌زنی به دو نفر مظنون می‌شوند که در یک عملیات غافلگیرانه یکی از آنان را دستگیر ولی دیگری با استفاده از تاریکی شب متواری می‌شود. متهم دستگیر شده که همان سارق کیف‌قاپ موصوف است به مقر انتظامی منتقل و در بازجویی‌های صورت گرفته معترف می‌شود که با همدستی دوستش به کیف‌قاپی در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

در ادامه تعدادی از شکات شناسایی و پس از اخذ شکایت از آنان، پرونده متشکله همراه متهم برای اقدامات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد و تلاش این پلیس برای شناسایی و دستگیری همدست وی همچنان ادامه دارد.

 

سارقان مسلح در بهار ناکام ماندند

فرمانده انتظامی شهرستان بهار از دستگیری دو نفر سارق مسلح توسط مأموران این پلیس خبر داد.

علی زارعی‌پناه با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر وقوع سرقت مسلحانه و تجاوز به عنف یک دستگاه خودروی سواری پژو و تهدید راننده با اسلحه در محور صالح‌آباد موضوع سریعاً در دستور کار مأموران کلانتری 13 صالح‌آباد این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران این کلانتری به محل اعلامی اعزام و تحقیقات وسیعی را در این خصوص آغاز کردند که مشخص شد دو سارق مورد نظر در لباس مسافر سوار یک خودروی عبوری 206 شده و پس از طی مسافتی با تهدید راننده توسط اسلحه مبادرت به این سرقت کرده‌اند که راننده پس از اینکه خودرو را در گودی حاشیه راه می‌اندازد، در فرصتی مناسب با برداشتن سوئیچ خودرو اقدام به فرار می‌کند و به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 خبر می‌دهد.

وی افزود:‌ مأموران این کلانتری پس از حضور در محل یاد شده خودروی مذکور را با شیشه‌های شکسته در حوالی صالح‌آباد کشف کرده اما سارقان که بدون سوئیچ نتوانسته بودند خودرو را سرقت کنند متواری شدند که پس از اجرای طرح مهار و گشت‌زنی نهایتاً ساعتی بعد در ورودی یکی از روستاهای شهرستان بهار هر دو سارق دستگیر می‌شوند که در تحقیقات صورت گرفته از هر دو متهم به بزه ارتکابی اعتراف می‌کنند.

زارعی پناه در پایان گفت: در بازرسی بدنی صورت گرفته از سارقان، یک قبضه اسلحه کلت کمری کشف و ضبط شد.

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید