بخشش دیه به شرط ادای نماز و روزه قضا


 مادری از دریافت دیه فرزندش به شرط ادای نماز و روزه قضا به مدت یکسال توسط فرد محکوم، گذشت کرد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا یادآوری کرد: یک پسر جوان عائله‌مند در حال نصب کرومیت یک واحد در شهرک صنعتی بود که در حین فعالیت از طبقه چهارم این کارگاه نیمه کاره سقوط کرد.
یدا... روحانی‌منش گفت: براساس نظر کارشناسان، پیمانکار این واحد مسکونی 53 درصد، متوفی 15 درصد و مالک خانه 32 درصد در بروز این سانحه غیرعمد منجر به مرگ مقصر شناخته شدند.
وی با ذکر اینکه این قتل غیرعمد ناشی از حوادث کار در 27 دی‌ماه سال 91 رخ داده است، اظهار کرد: پیمانکار این واحد مسکونی طبق نظر شعبه 102 جزایی همدان به پرداخت 795 میلیون ریال دیه محکوم شد.
مدیرعامل ستاد دیه همدان گفت: حکم جلب «ن – ع» از سوی دستگاه قضایی صادر شده است ولی قبل از ورود محکوم به زندان، با توجه به غیرعمد بودن این حادثه این پرونده در ستاد دیه جریان پیدا کرده که توفیقاتی در این زمینه حاصل شد.
روحانی‌منش با بیان اینکه این پرونده پنج شاکی دارد، افزود: 2 فرزند زیر 18 سال، همسر و والدین متوفی جزو شاکیان این پرونده هستند که ستاد دیه با دعوت از شکات و برگزاری چند جلسه رضایت آنها را جلب کرد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان یادآوری کرد: حس مادری و مذهبی بودن این خانواده منجر به گذشت سهم دیه از سوی مادر مرحوم، مشروط به خواندن نماز و روزه قضا از سوی مددجو شد.
روحانی‌منش با ذکر اینکه محکوم 45 ساله دارای سه فرزند است، گفت: بخشی از بدهی این فرد توسط خانواده مرحوم گذشت شد و مابقی نیز از طریق تسهیلات بانکی تأمین و پرداخت می‌شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید