‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خبر داد:

کاهش ۲۴ درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در استان همدان

حوادث کارگری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از کاهش ۲۴ درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در واحدهای صنعتی و تولیدی این استان طی ۸ ماه سالجاری خبرداد.

احمد توصیفیان در گفتگو با خبرنگار مهر، عدم توجه به رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در هنگام کار را یکی از مهم‌ترین علت بروز حوادث ناشی از کار دانست و اظهار داشت: بازرسی‌هایی برای ارتقاء سطح سلامت کارگران انجام و مشخص شد طی ۸ ماه نخست سالجاری حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: طی ۸ ماه ابتدایی سال جاری تعداد ۵ هزار و ۹۷۶ مورد بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار انجام شده است که نسبت به تعهد ۵۶۰۰ موردی شاهد تحقق مثبت  ۶.۷ درصدی در این حوزه هستیم.

صدور ۵ هزار و ۲۰۸ ابلاغیه رفع نقص در کارگاه ها

وی بابیان اینکه تعداد ۴ هزار و ۵۲ مورد بازرسی در خصوص وضعیت کارگاهها به لحاظ اجرای مقررات قانون کار و دستورالعمل های ایمنی و بهداشت انجام شده است، گفت: این برنامه به صورت بازرسی های ادواری انجام گرفته و برای رفع نقص های ایمنی در محیط کار، تعداد ۵ هزار و ۲۰۸ ابلاغیه رفع نقص صادر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ۱۷۲۰ مورد دیگر از بازرسی های موردی شامل تحقیق پرونده های مراجع حل اختلاف و اتباع بیگانه، شرکت های خدماتی و بررسی نقشه های ساختمانی کارگاه ها بوده است.

توصیفیان به انجام ۸۸۳ بازدید از کارگاهها در ارتباط با درخواست متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و گفت: گزارش مربوطه تهیه و به دبیر مشاغل سخت و زیان آور ارسال شده است.

وی گفت: در بحث آموزش ایمنی به کارگران و کارفرمایان در این مدت نیز ۸ هزار و ۸۴۲ نفر ساعت ارائه آموزش صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی داشته است.

وقوع ۱۷۱ حادثه ناشی از کار در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه ۳۸۸ کارگاه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان همدان فعال است، گفت: طی ۸ ماه نخست سالجاری تعداد ۱۷۱ حادثه ناشی از کار در استان همدان رخ داده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه انجام این بازرسی‌ها در راستای نظارت بر اجرای مقررات حفاظت فنی، بهداشت و قانون کار است، گفت: اجرای این بازرسی‌ها موجب کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار نیز شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی از واحدها و کارگاه‌ها به تنهایی نمی‌تواند در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشد، عنوان کرد: کارفرمایان و کارگران هم باید مسایل ایمنی را که از مهمترین عامل کاهش حادثه‌ها در محیط کار است، به طور جدی رعایت کنند
.تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ | ۸:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام