پاهایی که قطع می شوند؛

 اورژانسی که بیمار را به جای بیمارستان به گرمخانه برد!

با پیگیری رسانه ها، شهرداری همدان محلی با عنوان "گرمخانه" در اختیار افراد بی سرپناه و کارتن خواب قرار داد | درست است که شهرداری محلی را برای کارتن خواب‌ها اختصاص داد اما این مکان چندان شرایط مناسبی ندارد و نیازمند مدیریت ویژه است | اگر این گرم‌خانه برای کارتن‌خواب‌ها مدیریت بهتری می‌داشت الان شاهد این اتفاق تلخ نبودیم.
 مدتی است بحث حمایت از کارتن خوابها در بین رسانه ها و مردم داغ شده که نهایتا به اقداماتی از سوی دستگاههای زیرربط منجر شد.

با پیگیری رسانه ها، شهرداری همدان محلی با عنوان "گرمخانه" در اختیار افراد بی سرپناه و کارتن خواب قرار داد.

درست است که شهرداری محلی را برای کارتن خواب‌ها اختصاص داد اما این مکان چندان شرایط مناسبی ندارد و نیازمند مدیریت ویژه است.

اما داستان از آنجا شروع می‌شود که براساس شواهد و قرائن موجود اورژانس فوریت‌های پزشکی چند شب پیش کارتن خوابی به نام ر.ه را از پلیس‌راه همدان-قزوین سوار کرده و به جای آن‌که وی را به بیمارستان ببرد، او را تحویل گرم‌خانه‌ در همدان می‌دهد!

این فرد که به دلیل سرمای شدید هر دو پایش یخ زده، پس از آن‌که یک روز کامل در گرم‌خانه رها می‌شود با دستور دادستانی ابتدا در بیمارستان سینا بستری و پس از معاینه و تشخیص این‌که هر دو پا به دلیل سرما‌زدگی باید آمپوته(قطع عضو) شود، به بیمارستان بعثت همدان منتقل می‌شود.

و حالا این فرد در بیمارستان بعثت همدان منتظر است تا پاهایش را قطع کنند و داشته‌هایش در این دنیا به حداقل  ممکن برسد!

یک منبع آگاه در این‌ باره گفت: او در بخش جراحی ۲ بیمارستان بعثت همدان بستری است. وقتی او را آوردند بیمارستان بدنش بوی بدی می‌داد، برای همین در بخش حمام شد اما بوی بد باز هم هست.

این منبع مطلع افزود: وی بسیار آرام است، غر نمی‌زد و حرف هم زیاد نمی‌زند! با پرسنل بیمارستان همکاری خوبی دارد و آرام و ساکت دراز کشیده است!

این اتفاق در حالی رخ داده که بر اساس شنیده‌ها اگر اورژانس فوریت‌های پزشکی و بهزیستی در موعد زمانی خود به وظیفه‌شان عمل می‌کردند شاید الان نیازی به قطع دو پای یک انسان نبود! اگر این گرم‌خانه برای کارتن‌خواب‌ها مدیریت بهتری می‌داشت الان شاهد این اتفاق تلخ نبودیم.

 تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ | ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام