کاهش شدید دمای آذرماه همدان در 18 سال گذشته بی سابقه بوده است

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: کاهش شدید دمای همدان در نیمه نخست آذرماه امسال و رسیدن دما به 20 درجه سانتیگراد زیر صفر در 18 سال گذشته در این استان بی سابقه بوده است.

 

نادر پیرتاج روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال 78 دمای هوای همدان در نیمه نخست آذرماه به 18 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و تا سال گذشته این کاهش دما تکرار نشد اما امسال دمای همدان در نیمه نخست آذرماه به 18 درجه سانتیگراد و دمای کبودراهنگ به 20 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.
وی ادامه داد: آسمان استان همدان در 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری بعدازظهرها با رشد موقت ابر و وزش باد پیش بینی می شود و این وضعیت تا اواسط هفته جاری ادامه دارد. 
پیرتاج با بیان اینکه دمای هوای استان به تدریج در سه روز آینده درجه به درجه افزایش می یابد اظهارکرد: کمینه دمای همدان در شب گذشته 16 درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شد که این دما امشب به 10 درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد و علاوه بر همدان، سایر نقاط استان نیز با افزایش تدریجی دما روبرو خواهند بود.
به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان در 24 ساعت گذشته کبودراهنگ با 20 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان و ملایر با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بوده است. 
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ | ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام