مدیرکل دامپزشکی استان همدان اعلام کرد:
ضبط و معدوم‌سازی 347 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در همدان
 

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم‌سازی 347 تن مواد خام دامی غیربهداشتی طی سالجاری در استان خبر داد.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه طی سالجاری 51 هزار و 160 مورد بازدید از اماکن توزیع، نگهداری، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است، افزود: 219 هزار و 936 کیلوگرم از فرآورده‌های بازرسی شده غیرقابل مصرف شناسایی و ضبط و معدوم‌سازی شدند.

وی از ارجاع 199 واحد متخلف در حوزه توزیع، نگهداری، بسته‌بندی و عرضه مواد خام دامی به مراجع قضایی خبر داد و تصریح کرد: طی سالجاری 16 هزار و 593 تن طیور در کشتارگاه‌های صنعتی مورد بازرسی کارکنان این اداره‌کل قرار گرفته که 69 تن غیرقابل مصرف شناسایی و معدوم شده است.

رسولی درباره کنترل و بازرسی بهداشتی لاشه‌های گوشت در کشتارگاه‌های استان همدان گفت: طی سالجاری 5356 تن از لاشه‌های گوشت گاو، گوساله و گوسفند و بز مورد بازرسی قرار گرفته که 58 تن از لاشه‌های بازدید شده ضبط و معدوم شده است.

وی از انجام واکسیناسیون هاری در 8886 قلاده سگ و صاحب‌دار خبر داد و تصریح کرد: در راستای مبارزه با سل گاوی 20 هزار و 875 رأس دام تحت تست توبرکولین قرار گرفته‌اند همچنین از 16 هزار و 5 رأس دام عملیات خونگیری آنها انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: 5 میلیون و 628 هزار و 835 نوبت سر دام نیز طی سالجاری علیه بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک همچون شاربن، تیلریوز، تب‌برفکی، آبله، تب‌مالت و ... انجام شده است.
تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٤ | ۸:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام