آمار موتورسواران متوفی در همدان بالاتر از میانگین کشوری است

 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: آمار موتورسواران متوفی در جاده های برون شهری این استان10 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

 

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: میانگین موتورسواران متوفی در کشور 14 درصد از مجموع جانباختگان سوانح جاده ای است که این آمار در همدان 24 درصد است.
وی بیان کرد: 56 نفراز ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه در سوانح جاده ای این استان جان باختند و 300 نفر نیز مجروح و مصدوم شدند.
وی اظهارکرد: موتورسواران در 70 درصد از سوانح فوتی و جرحی مقصر هستند و عمده علت فوت آنان بی توجهی به قوانین و عادت به انجام تخلف است.
رئیس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: مهمترین عامل فوت موتورسواران در هنگام بروز سوانح جاده ای نداشتن ایمنی کافی است چون هنگام بروز کوچکترین سانحه ای، خودرو با بدن موتورسوار برخورد می کند.
سرهنگ عزیزی افزود: 56 درصد از موتورسوارانی که در سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند بین 18 تا 50 سال سن داشتند.
وی اضافه کرد: بیشتر جان باختگان از اهالی روستاهای نزدیک جاده اصلی هستند که برای تردد بین آبادی ها از موتورسیکلت استفاده می کنند.
رئیس پلیس راه استان همدان سبقت غیرمجاز، رعایت نکردن حق تقدم، تجاوز به چپ، حرکت های نمایشی و استفاده نکردن از کلاه ایمنی را شایع ترین تخلف موتورسواران عنوان کرد.
سرهنگ عزیزی یادآوری کرد: شب گذشته بر اثر برخورد رخ به رخ یک دستگاه موتورسیکلت با کامیون ولوو در جاده ملایر - بروجرد موتورسوار زیر چرخ های کامیون جان باخت.
وی گفت: موتورسیکلت فاقد چراغ بوده و راننده آن بدون توجه به مسیر مقابل اقدام به تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز کرده است.
از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بر اثر بروز 209 فقره سانحه فوتی، 251 نفر در سوانح جاده ای این استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.
همچنین 965 فقره سوانح جرحی در این مدت زمان در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مجروح شدن یک هزار و 324 نفر شده است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱۸ | ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام