رئیس پلیس راهور استان همدان اعلام کرد:

کاهش 35 درصدی تصادفات فوتی در همدان   

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از کاهش 35 درصدی تصادفاتی فوتی درحوزه درون‌شهری استان خبر داد.

سرهنگ علی فکری در گفت‌وگو با ایسناتصریح کرد: کنترل شدید موتورسیکلت‌سواران توسط نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان، نرده‌کشی ‌بلوار ارتش، ایجاد سرعت‌کاه در بلوار ارم و مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده از جمله عوامل کاهش 35 درصدی تصادفات دورن‌شهری بوده است.

وی از افزایش 12 درصدی توقیف موتورسواران هنجارشکن در استان خبر داد و گفت: در راستای کاهش آمار تصادفات درون‌شهری 15پل مکانیزه در استان فعال است اما همدان نیازمند فعال‌سازی 50 دستگاه پل مکانیزه است تا به نقطه مطلوب دسترسی پیدا کند.

فکری خاطرنشان کرد: برخورد با متخلفان حادثه‌ساز و استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت از عوامل مهم کاهش تصادفات درون‌شهری بوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات در بلوارهای اصلی استان اتفاق افتاده است، افزود: بالا بودن سرعت در این بلوارها عامل اصلی بروز تصادفات بوده است.

فکری اظهار کرد: 50 درصد تصادفات مربوط به عابرین پیاده، 45 درصد موبوط به موتورسیکلت‌سواران و 5 درصد مربوط به سایر موارد بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از افزایش تردد مسافران تابستانی در این استان خبر داد و گفت: افزایش تردد در حوزه درون‌شهری موجب افزایش ترافیک در سطح شهر شده و سرعت‌ها کاهش می‌یابد بنابراین با کاهش سرعت، تصادفات نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

وی عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و سرعت غیرمجاز را مهمترین عوامل بروز تصادفات دانست و گفت: با توجه به اینکه در اواخر فصل تابستان قرار داریم بنابراین باید خانواده‌ها هنگام تردد در سطح شهر از عجله و شتاب بی‌مورد پرهیز کرده و فاصله طولی را رعایت کنند.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام