به دنبال کلاهبرداری 30 میلیونی در فضای مجازی؛  

  هشدار پلیس فتا نسبت به خرید و فروش در تلگرام

بیشتر اجناس تبلیغی در کانال های شبکه های اجتماعی، بی کیفیت است و یا با تبلیغ اعلام شده منطبق نیست؛ و افراد با پرداخت پول زیاد، کالای بی کیفیت دریافت می کنند | خرید و فروش برخی کالا ها نیز حالت مجرمانه دارد در صورت تبلیغ کالایی اگر جرمی اتفاق بیافتد آنها نیز باید پاسخگو باشند چرا که مدریت کانال در اختیار آنهاست و نباید هر کالایی را تبلیغ کنند.

به گزارش همدان پرس؛ رئیس پلیس فتا با اعلام این خبر اظهار  داشت: برخی از کاربرانی که اقدام به خرید و فروش لوازم خانه و یا لباس در گروه ها و کانال های مختلف تلگرام کرده اند، مورد سوء استفاده قرار گرفته به طوری که پس از پرداخت هزینه های مورد نظر از جمله، قیمت کالا و هزینه ارسال و پیک، یا کالایی دریافت نکرده اند و یا کالای مود نظر نامرغوب، دست دوم، معیوب و ... بوده است.

امینی از یک پرونده شخصی درباره کلاهبرداری 30 میلیون ریالی از حسابی در قبال خرید البسه از یکی از گروه های تلگرامی مرجوعه قضایی داشت که موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

امینی به همه افرادی که قصد خرید از شبکه های اجتماعی را دارند هشدار داد: بیشتر اجناس تبلیغی در کانال های شبکه های اجتماعی، بی کیفیت است و یا با تبلیغ اعلام شده منطبق نیست؛ و افراد با پرداخت پول زیاد، کالای بی کیفیت دریافت می کنند.

سرهنگ امینی به مدیران کانال ها هشدار داد: خرید و فروش برخی کالا ها نیز حالت مجرمانه دارد در صورت تبلیغ کالایی اگر جرمی اتفاق بیافتد آنها نیز باید پاسخگو باشند چرا که مدریت کانال در اختیار آنهاست و نباید هر کالایی را تبلیغ کنند.

رئیس پلیس فتا استان همدان توصیه کرد: لازم است کاربران اینترنتی و علاقه مندان شبکه های اجتماعی دقت بیشتری در استفاده از خدمات این گروه ها نجام دهند زیرا با توجه به اینکه بسیاری از گروه ها و کانال ها فاقد دفاتر فروش هستند و به صورت آنلاین کار می کنند احتمال سوء استفاده و کلاهبرداری از سوی آنها نیز افزایش می یابد بنابر این بهتر است از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک اقدام به خرید نمایند و یا در شبکه های اجتماعی از گروه هایی خرید انجام دهند که وجه کالا را در منزل و پس از رویت کالا دریافت می کنند. این چنین می توان از خرید کالاهای نامرغوب، معیوب و دست دوم و ضررهای مالی جلوگیری کرد.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام