در مردادماه امسال رخ داد؛

افزایش 20 درصدی تصادفات برون‌شهری در استان همدان  

رئیس‌پلیس راه استان همدان از افزایش 20 درصدی تصادفات برون‌شهری در مردادماه امسال خبر داد.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال‌جاری تعداد مسافرت‌ها نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، بر این اساس متاسفانه آمار و ارقام از افزایش 20 درصدی تصادفات در جاده‌های استان حکایت دارد.

وی با بیان اینکه پزشکی قانونی تا کنون آماری از مجروحین و متوفیان تصادفات در مردادماه ارائه نکرده است، افزود: محل‌های وقوع این تصادفات پراکنده بوده و تنها به نقطه خاصی اختصاص نداشته است.

عزیزی عمده‌ترین علل بروز این تصادفات را عدم استفاده از کمربند ایمنی و بحث و مشاجره در داخل خودرو عنوان کرد و گفت: بیشترین فوتی‌های مردادماه به علت عدم استفاده از کمربند ایمنی بوده است.

وی عدم توجه به جلو و نداشتن دید کافی را از دیگر عوامل بروز تصادفات در سال‌جاری عنوان کرد و از رانندگان و همراهان آنها خواست: در هنگام رانندگی توجه راننده را به چیزهای دیگر جلب نکنند.

رئیس‌پلیس راه استان همدان به اجرای طرح ویژه تابستانی پلیس راه اشاره کرد و یادآور شد: گرچه طرح‌های زیادی در این زمینه اجرا می‌شود اما باید توجه داشت موفقیت پلیس در اجرای این طرح‌ها منوط به همکاری مردم است.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راه با امکاناتی که در اختیار دارد هیچ‌گاه نمی‌تواند به طور قطع از وقوع تصادفات جلوگیری کند چرا که بسیاری از موارد همچون بحث و مشاجره در خودرو از دسترس پلیس خارج است.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱۳ | ٩:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام