دستگیری مجرم فراری پس از 10 سال

 فردی که پس از محکومیت به پرداخت دیه به دلیل قتل شبه عمد به مدت 10 سال متواری بود، با تلاش سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان دستگیر شد.

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح ، در پنجم فروردین ماه سال 1366 خانم 'ویدا قرابیگلو' در پست ایست و بازرسی روستای کردآباد کبودرآهنگ بر اثر تیراندازی به قتل می رسد.
به گزارش این منبع، ضارب به اتهام قتل شبه عمد در دادگاه نظامی به پرداخت دیه محکوم می شود لیکن بعد از مدتی متواری شده و تلاش ها جهت دستگیری وی به سرانجام نمی رسد.
سازمان قضایی ذکر کرده است: برای دستگیری متهم، پرونده به مراجع قضایی چند استان احاله و سرانجام با ارجاع پرونده به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان در سال گذشته، سرانجام خرداد ماه سال جاری در یک عملیات ویژه اطلاعاتی فرد مجرم بعد از 10 سال مخفی شدن، در شهرستان سمنان شناسایی و دستگیر شد.
این گزارش می افزاید: شخص محکوم به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه روانه بازداشتگاه شده و با توجه به عدم تمکن مالی، دادسرای نظامی همدان برای تأمین دیه و اخذ رضایت اولیاء دم به دلیل غیرعمدی بودن جرم و گذشت زمان، تلاش هایی را آغاز می کند.
سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: در همین ارتباط نشست هایی برای حصول توافق و سازش با طرفین برگزار و با پیگیری های دادسرای نظامی همدان بخشی از دیه توسط ستاد دیه کشور تأمین و در نهایت ورثه متوفی رضایت خود را اعلام و شخص محکوم نیز از زندان آزاد می شود.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۸ | ۸:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام