عاملان حفاری ارتفاعات روستای «گنبد کبود» نهاوند دستگیر شدند

کراپ‌شده - محسن اقبالیان-فرماندهی انتظامی نهاوند

همدانفرمانده انتظامی نهاوند از دستگیری قاتل و عاملان حفاری ارتفاعات روستای «گنبد کبود» در نهاوند خبر داد.

محسن اقبالیان شامگاه جمعه در جمع مردم روستای گنبد کبود گفت: مسئولیت پیگیری این موضوع که در منطقه معدنی روستای «گنبدکبود» نهاوند به گفته اهالی روستا گنجی نهفته است با نیروی انتظامی نیست بلکه بر عهده اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

اقبالیان گفت: تاکنون در منطقه روستای «گنبد کبود» و کوه‌های مشرف‌به این روستا هیچ گنج و یا اشیاء تاریخی کشف نشده و تنها حفاری غیرمجاز صورت گرفته که در این رابطه تاکنون چهار پرونده قضایی تشکیل‌شده است.

وی بابیان اینکه هیچ منع قانونی برای جلوگیری از رفت‌وآمد غریبه‌ها و افراد ناشناس در شهرها و روستاها وجود ندارد، افزود: اینکه چرا ۳ نفر غریبه ازجمله ۲ نفر تبعه افغانی چندین روز دریکی از منازل روستای «گنبد کبود» اقامت داشته اند، ریشه یابی شود.

به گزارش مهر، فرمانده انتظامی نهاوند در ادامه بیان داشت: طی گزارش اعلام‌شده شامگاه چهارشنبه مبنی بر سقوط فردی از کوه، پلیس در آن محل حاضر و فرد آسیب‌دیده را به بیمارستان منتقل کرد اما پس از انجام تحقیقات توسط پلیس جنایی شهرستان مشخص شد که به سبب درگیری در محل حفاری غیرمجاز، یکی از حفر کننده‌ها با تبر وی را به قتل رسانده بودند.

محسن اقبالیان ادامه داد: خوشبختانه یک ساعت و نیم پس از قتل، قاتل دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

اقبالیان به دستگیری ۳ نفر از حفاران غیرمجاز اشاره کرد و گفت: از این سه نفر یک نفر تبعه افغان، یک نفر اهل شهریار و نفر سوم هم بومی شهرستان نهاوند است.

وی گفت: پس از بازرسی محل حفاری غیرمجاز یک دستگاه موتوربرق دیزلی و یک‌تخته سنگ کشف‌شده است.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام