دستگیری کلاهبردار 5 میلیاردی همدان در فردیس

  فردی که از سال 88 اقدام به چند مرحله کلاهبرداری به ارزش 5 میلیارد ریال در همدان کرده بود در شهرستان فردیس شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان با بیان این خبر گفت: در پی شکایت خانمی در سال 88 مبنی بر اینکه یکی از آشنایان وی که فردی به هویت معلوم اهل و ساکن یکی از روستاهای همدان است اعلام کرده که شرکتی اقدام به اخذ وام کالا از بانک‌های همدان می‌کند، لذا وی را با دریافت سند منزل مسکونی‌اش به ارزش 80 میلیون تومان مورد اغفال و فریب قرار داده است.
رضا زارعی افزود: فرد کلاهبردار ضمن معرفی این خانم به شرکت، چندین نفر دیگر را نیز به همین صورت به شرکت معرفی می‌کند که در ابتدا اظهار می‌کند جهت اخذ وام باید وکالت به من بدهید تا مراحل اخذ وام را انجام بدهم و متهم با علم و اطلاع از اعمال مجرمانه خود سند منازل را به نام خود کرده است و پس از اخذ وام به مبلغ 200 میلیون تا 400 میلیون تومان، منازل شاکیان را به فروش رسانده و متواری می‌شود.
وی ادامه داد: متعاقب این پرونده، پرونده‌های دیگری هم مبنی بر کلاهبرداری و انتقال مال غیر در این خصوص به اداره جعل و کلاهبرداری استان واصل شد که به دلیل وجود شکات و چالشی شدن موضوع در سطح شهرستان همدان و با توجه به متواری بودن متهم از سال88 تاکنون، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.


زارعی گفت: با بررسی همه محل‌های تردد و سکونت متهم، متواری بودن وی به همراه خانواده تأیید شد که ابتدا با انجام استعلامات انجام شده، حضور وی در شهرستان "فردیس" استان البرز تأیید و سپس با بهره‌گیری از امکانات فنی و با همکاری اداره اطلاعات جنایی پس از شناسایی متهم و مراقبت از او به صورت شبانه‌روزی منزل وی در این شهرستان شناسایی شد.
وی در ادامه بیان کرد: با اخذ نیابت قضایی اکیپی مجرب از کارآگاهان این اداره به آدرس شناسایی شده عزیمت کردند که با تحقیقات نامحسوس در محل و مراقبت چندین ساعته، متهم در محل سکونتش با رعایت اصل غافلگیری دستگیر و به پلیس آگاهی همدان دلالت داده شد.
زارعی گفت: با احضار شاکیان مجدداً تحقیقات به صورت دقیق با شیوه و شگردهای به کار رفته توسط متهم اخذ که تعداد 7 فقره کلاهبرداری با انتقال مال غیر و استفاده از سند مجعول تأیید شد که ارزش اموال کلاهبرداری شده بالغ بر 5 میلیارد ریال است.
رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: متهم با قرار مناسب از طریق شعبه 102 دادگاه جزایی همدان روانه زندان شد.
 اجرای طرح مبارزه با سارقان لوازم خودرو در همدان
رئیس پلیس آگاهی استان همدان همچنین از اجرای طرح مبارزه با سارقان لوازم و محتویات خودرو در این شهرستان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان‌، زارعی با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح تشدید مقابله با سرقت، این طرح به مدت 5 روز از تاریخ 5 اسفندماه سال‌جاری با بسیج تمام امکانات موجود به مرحله اجرا درآمد.
در نتیجه اجرای این طرح اموال مسروقه‌ای از قبیل ضبط و پخش خودرو، مدارک و وجه نقد، زاپاس، ابزار آلات و باتری خودرو جمعاً به ارزش 850 میلیون ریال کشف شد.
وی اظهار کرد: اجرای این طرح منجر به کشف 25 فقره سرقت محتویات و قطعات خودرو و دستگیری یک نفر سارق شد.
رئیس پلیس آگاهی استان در پایان گفت: متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۱٢/۱٦ | ۱:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام