کاهش 70 درصدی جرایم خشن در تویسرکان

  وقوع جرایم خشن در شهرستان تویسرکان در 11 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد کاهش یافته است.
فرمانده نیروی انتطامی شهرستان تویسرکان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: عملکرد فرماندهی شهرستان تویسرکان در 11 ماهه سال جاری 317 مورد اجرای طرح در سطح شهرستان انجام شده است که تعداد 151 سارق دستگیر و 30 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
قاسم قربانی به افزایش 76 درصدی معتادان اشاره کرد و افزود: 1992 مجرم در این مدت دستگیر شده که نسبت به سال گذشته 57 درصد افزایش دستگیری اتفاق افتاده است.
وی در ادامه به دستگیری باند سارقان خودرو اشاره کرد و گفت: علاوه بر کشف ماشین‌های سرقت شده، وسایل و لوازمی از سارقان کشف شد که متعلق به تویسرکان نیست و این به معنای فعالیت باندی و گروهی این سارقان است.
قربانی اضافه کرد: سارقان دستگیر شده غیربومی هستند که اگر دستگیر نمی‌شدند، روند سرقت ماشین‌های سواری در شهرستان دردسرساز می‌شد.
وی با اذعان بر اینکه از شواهد برمی‌آید که سارقان در شهرستان‌های مجاور نیز دست به سرقت زده‌اند، ادامه داد: یک مورد سرقت پراید در شهر فرسفج نیز گزارش شده است که تلاش برای دستگیری سارق آن همچنان ادامه دارد.


فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان از وضعیت عمومی شهرستان تویسرکان ابراز رضایتمندی کرد و گفت: از نظر شاخص‌های انتظامی در جایگاه خوبی قرار دارد و تویسرکان یکی از 3 شهرستان در سطح استان است که وقوع جرم در آن در سال جاری کاهشی محسوس داشته است.
وی بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروز، طرح استفاده از ظرفیت همیاران پلیس و پلیس‌های افتخاری در ایام نوروز در شهرستان اجرا خواهد شد و تاکنون 160 نفر در این بخش پذیرش شده‌اند که 90 نفر از این تعداد را آقایان و 70 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
قربانی در ادامه افزود: مراجعات حضوری به پلیس در تویسرکان نزدیک به 53 درصد کاهش یافته است و پرونده پلیسی همه جرایم وقوع یافته در سال 93 بجز یک مورد سرقت که مربوط به مقادیری طلا است، بسته شده که البته پیگیری های این پرونده نیز به مرحله نتیجه‌گیری نزدیک شده است.
وی همچنین درباره کشف اخیر عتیقه‌جات توسط پلیس تویسرکان گفت: کارکنان پاسگاه ایست و بازرسی کالای قاچاق این شهرستان حین کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان و محور کنگاور به تویسرکان به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و دستور به توقف خودرو دادند.
قربانی اظهار کرد: پس از بازرسی مشخص شد که خودروی حامل اموال و اشیای عتیقه و قدیمی از جمله؛ تعداد 12 عدد سکه تاریخی مربوط به دوره عثمانی، هخامنشی، صفویه و قاجاریه و نیز تعدادی اقلام شامل پیمانه نقره، بدنه فلزی قلیان، کشکول چوبی، شکلات خوری فلزی، سپر فلزی، سینی فلزی، سطل فلزی و آبریز فلزی (مشربه)، تسبیح و نخل گردنی، گردنبند و پیشانی بند اسب است.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در پایان به مراسم چهارشنبه پایان سال اشاره کرد و گفت: ما مخالف شادی و نشاط مردم در این ایام نیستیم، اما از انجام وظیفه خود در قبال اجرای طرح امنیت اجتماعی و برخورد جدی با اخلالگران نظم و امنیت شهروندان کوتاهی نمی‌کنیم.تاريخ : ۱۳٩۳/۱٢/۱٤ | ٢:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام