کسب درآمد اینترنتی شگرد خارجی‌ها برای کلاهبرداری از ایرانیان

چندی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز بدون تحقیقات دقیق با سرمایه‌گذاری در این شرکت‌های بدون آدرس و یا آدرس در کشوری کوچک سرمایه خود را در وضعیت ناپایداری قرار می‌دهند.
به‌تازگی شرکتی تحت عنوان بین‌المللی، مدعی همکاری با بیش از 10 هزار شرکت تبلیغاتی از جمله بسیاری از برندها و آژانس‌های معتبر جهانی شده است که روش‌های تبلیغات مختلف از جمله تبلیغ از طریق ایمیل، ویدئو، تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی را مورد استفاده قرار می‌دهد تا به درآمدزایی افراد کمک کند.
کسب درآمد از طریق اینترنت به وسیله تبلیغات که نیاز شرکت‌های صنعتی زیادی است و سالیانه حدود 130 میلیارد دلار در آن صرف می‌شود، از جمله پیام‌هایی است که در صفحه اینترنتی این شرکت قرار گرفته است.
شرکتی موسوم به "ادروس" مدعی "طراحی و توسعه سیستم کسب درآمد به وسیله متخصصان اینترنت و نخبگان بازاریاب است" که "با در اختیار گذاشتن کالاها، ابزار و استراتژی رمز و راز درآمد واقعی از طریق اینترنت" را به مشتریان خود نشان می‌دهد.
گفت‌وگوی غیررسمی با برخی ایرانیان که به دلایل مختلف به عضویت این شرکت درآمده‌اند، نشان می‌دهد "آدروس" از طریق نوعی طرح هرمی با جذب افراد سعی در گسترش شبکه‌ای از فعالان این شرکت دارد.


طرح هرمی نوعی مدل کسب‌و‌کار غیرپایدار است. شکل کلی آن به این صورت است که افراد با پرداخت مقداری پول عضو شرکتی می‌شوند تا در آینده با به عضویت در آوردن چند نفر دیگر و رشد زیرمجموعه مشتریان به چند برابر حق عضویت دست پیدا کنند.
برخی از این شرکت‌ها به واسطه عضویت با واسطه نیز به اعضایشان حق‌الزحمه می‌دهند ولی در اکثر این سیستم‌ها، عضو باید دست‌کم 2 نفر را به طور مستقیم به شرکت معرفی کند.
نتیجه فعالیت این نوع شرکت‌ها این است که تعداد اعضایشان به اندازه‌ای رشد می‌کند تا محدودیت جمعیت مشتاقان عضونشده موجب شود یافتن عضو جدید کم و بیش ناممکن شود.
در چنین وضعیتی جمعیت بسیاری از اعضا، که گاهی تا 90 درصد کل هم می‌رسد، در لایه‌های پایینی قرار دارند و پولشان را از دست داده‌اند و در عوض شرکت و درصد کمی به پول رسیده‌اند. این در حالی است که شرکت نیز طبق قوانینش عمل کرده است.
اطلاعات برخی اعضای "ادروس" نشان می‌دهد اعضای این شرکت اینترنتی نیز برای عضویت اولیه باید دست‌کم 5 هزار دلار پرداخت و سپس از طریق تبلیغات برندهای مهم جهانی سود دریافت کنند.
در پایگاه اطلاع‌رسانی این شرکت اطلاعات کافی در مورد نحوه عضویت وجود ندارد و بیشتر مطالب مرتبط به نوع فعالیت تبلیغاتی است. براساس گفته‌های برخی اعضای این شرکت، صدها ایرانی اکنون تنها در مالزی به عضویت این شرکت درآمده‌اند. برخی آمارها نشان می‌دهد اعضای ایرانی این شرکت به 2 تا 3 هزار نفر می‌رسد.
این شرکت به صورت ماهیانه برای جذب مشتریان بیشتر جلساتی در هتل‌های مجلل کوالالامپور برگزار می‌کند و برخی افراد عضو نیز پس از ماه‌ها سرمایه‌گذاری به دلیل روش‌های اجرایی آن در مورد آینده شرکت و هرمی بودن آن به شک افتاده‌اند.
در پایگاه اطلاع‌رسانی این شرکت آدرسی در کشور "بلیز" ذکر شده است.
بلیز کشوری در آمریکای مرکزی است که سال 1981 با پایتختی "بلمویان" شکل گرفته است. جمعیت این کشور 333 هزار نفر و زبان رسمی آن انگلیسی است.
عمده‌ترین منابع مالی بلیز کشاورزی، بانکداری و گردشگری است.
برخی اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد اسامی سهامداران شرکت‌های ثبت شده در "بلیز" محرمانه است و سرمایه اولیه‌ای نیز برای ثبت یک شرکت مورد نیاز نیست و سرمایه اولیه نیز فاش نمی‌شود.
در تبلیغات ثبت شرکت در بلیز آمده است که این کشور "بهشت سرمایه‌گذاران خارجی به دلیل قوانین سهل و ساده برای تجارت است و ثبت شرکت در این کشور کوچک نیاز به اجاره دفتر نیز ندارد. این وضعیت امکان ثبت شرکت‌هایی که قصد و نیتی غیر از تجارت درست را دارند، افزایش می‌دهد.تاريخ : ۱۳٩۳/۱۱/٢۸ | ۳:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام