سمند 6 خودرو را پشت چراغ قرمز له کرد


 تصادف زنجیره‌ای 6 خودرو پشت چراغ قرمز چهارراه انبار نفت همدان خسارت جانی در بر نداشت.

در این تصادف که ظهر روز یکشنبه در چهار راه انبار نفت رخ داد، 6 دستگاه خودروی سواری به شدت با یکدیگر برخورد کردند.

با اعلام موضوع به سامانه 125 و درخواست کمک از آتش‌نشانی، بلافاصله آتش‌نشانان در محل حادثه حاضر شدند و بی‌درنگ با اجرای عملیات ایمن‌سازی از بروز آتش‌سوزی احتمالی پیشگیری کردند.

هنوز چند ثانیه‌ای به سبز شدن چراغ راهنمایی‌و‌رانندگی سر چهار راه مانده بود که یکباره صدایی هولناک توجه همه را به خود جلب کرد. خودروی سواری سمند با سرعت زیاد به 5 خودروی دیگر برخورد و خساراتی به آن‌ها وارد کرد.

با برخورد این 6 خودرو با یکدیگر طبق معمول بلافاصله عابران پیاده و سواره به دور صحنه تصادف حلقه زدند و ترافیک سنگینی را در معابر چهار راه نفت ایجاد کردند. هر رهگذری از روی کنجکاوی چند دقیقه‌ای در محل تصادف توقف می‌کرد و برخی از عابران نیز از صحنه تصادف با گوشی موبایل عکس و فیلم می‌گرفتند.

بیش از نیم‌ ساعتی که طول کشید تا صحنه تصادف به طور کامل جمع شود انبوهی از جمعیت همچنان حضور داشتند و همین مسأله موجب شده بود تا توجه افراد بیشتری به صحنه تصادف جلب شود و با ترافیک به وجود آمده سروصدای خودروهای عبوری با بوق زدن‌های ممتد به شلوغی صحنه حادثه دامن می‌زد.

در این بین هر کس نظری می‌داد، یکی از نداشتن ترمز خودروی سمند سخن می‌گفت و دیگری از سرعت بالای خودرو و جوانی دیگر به دنبال عکس یادگاری گرفتن از خود با صحنه تصادف بود.

برخی از افراد با اینکه خود شاهد ماجرا بودند باز هم تمایل به شنیدن حادثه از زبان دیگران دائم به دنبال اطلاعات دقیق‌تری از چگونگی رخداد تصادف بودند.


در همین زمینه رئیس اداره آموزش و ترافیک راهنمایی‌و‌رانندگی استان همدان می‌گوید: تصادف 6 خودروی سواری در چهار راه انبار نفت بر اثر سرعت غیرمجاز و بی‌توجهی راننده خودروی سمند به قرمز بودن چراغ راهنمایی‌و‌رانندگی و توقف خودروهایی جلو رخ داد که بر اثر شدت برخورد به 5 خودروی دیگر نیز خسارت مالی وارد شد.

حسینی می‌افزاید: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت و فقط یک نفر آن‌هم به صورت سطحی مصدوم شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

وی یادآور می‌شود: یکی از مشکلاتی که در صحنه تصادفات وجود دارد، تجمع افراد عبوری در محل حادثه است که این مسأله منجر به حادثه دیگری می‌‌شود.

به گفته حسینی، بارها مشاهده شده که در صحنه‌های تصادفات عابران پیاده و سواره با توقف در محل حادثه ترافیک سنگینی را به وجود آورده به طوری که خودروهای عبوری با رها کردن خودرو در وسط معبر و یا پارک دوبله به تماشای تصادف می‌‌آیند.

وی می‌گوید: طبق توافق راهور و شرکت‌های بیمه‌ای اگر تصادف خسارتی زیر 5 میلیون رخ دهد با مشخص بودن خودروی مقصر باید هر دو طرف تصادف خودروی خود را به منتهی علیه سمت راست هدایت کنند تا راهبندان به وجود نیاید.

حسینی ادامه می‌دهد: مواردی از تصادفات جزیی و ساده وجود داشته که به دلیل همین تجمع‌ها و بی‌توجهی و بی‌احتیاطی منجر به فوت فرد تماشاچی شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد اگر تصادفی را دیدند و تا لحظه رسیدن نیروهای امدادی قصد کمک کردن داشتند خودروهای خود را در محلی امن پارک کنند تا گره ترافیکی به وجود نیاید.

عباس اولیا‌سمیع، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در این‌باره نیز می‌گوید: تصادف 6 خودرو در روز گذشته 4 مصدوم داشت که 3 نفر از آنها از ناحیه سر، دست و پا به صورت سطحی زخمی شدند و در نهایت یکی از مصدومان به بیمارستان منتقل شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۱۱/۱٦ | ٤:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام