46 درصد جرایم مربوط به مواد مخدر است


 مواد مخدر 46 درصد از جرایم زندانی‌ها را به خود اختصاص داده است.

فرماندار تویسرکان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: مسأله مواد مخدر یکی از مؤلفه‌های مهم و مورد بحث در کشور است که همچنان پس از جلسات متعدد، مکرر و کوشش مسئولان امر متأسفانه هنوز ما شاهد افزایش آمار گرایش به مواد هستیم و هنوز علت این امر نامعلوم است.

سید مهرداد موسوی به هزینه‌های گزافی که دولت در این راستا متقبل شده است اشاره کرد و افزود: مقابله با مواد مخدر نیازمند ریشه‌یابی انگیزه‌ها و زمینه‌های گرایش جامعه به این سمت است و تاکنون هزاران شهید در امر مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور فدا شده است، اما همچنان تعداد زندانیان این جرم رو به افزایش است. 

وی با بیان حمایت از انجمن‌های ترک اعتیاد گفت: این مراکز که در 12 اصل بین‌المللی با حمایت‌های معنوی برای بهبودیافتگان فعالیت می‌کنند در شهرستان تویسرکان در خصوص خدمات رسانی به آقایان موفق هستند که در تلاشیم این انجمن با رعایت ملاحضات امنیتی بتواند به بانوان نیز خدمات ارائه دهد.


فرماندار تویسرکان معتقد است: همچنان این مردم هستند که با حمایت خود و راه‌اندازی نهادهای مردمی بازوی راست دولت هستند و کمک شایانی در این راستا می‌توانند ارائه دهند و مسئولان مربوط موظفند کنترل دقیقی بر مدارسی که در نقاط آلوده هستند داشته باشند؛ زیرا متأسفانه قبح و زشتی جرم برای مجرمان مواد مخدر از بین رفته است.
موسوی به فعالیت 5 کمیته تخصصی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با نام‌های «کمیته‌های فرهنگی، آموزشی و پیشگیری، حقوق و قضایی، نظارت و آمار، درمان و بازپروری و مبارزه با مواد مخدر» و همچنین برگزاری نمایشگاه عکس در کاروانسرای شاه عباسی اشاره کرد و از فعال‌سازی کمیته تخصصی فرهنگی و برپایی نمایشگاه دائمی تخصصی هنری و فرهنگی در مقابله و پیشگیری مواد مخدر در شهرستان خبر داد.
مسئول روابط عمومی و اطلاع‌رسانی انجمن معتادان گمنام نیز از 2 هزار و 500 نفر عضو این انجمن خبر داد و گفت: اقدامات این انجمن با هدف بهبود دائمی معتادان انجام می‌شود و این انجمن از جامعه هدف خود حمایت معنوی نیز می‌کند.
عبدا... وحیدی با اشاره به اینکه انجمن معتادان گمنام تویسرکان از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده است و افزود: این انجمن نهادی مردمی و خودجوش جدای از کمپ‌های ترک اعتیاد است که تکیه انجمن معتادان گمنام بر حمایت‌های معنوی و روحانی است.
وی برگزاری 44 جلسه هفتگی و چگونه برگشتن به اجتماع، ترک کردن اعتیاد و چگونه زندگی کردن را از برنامه‌های مهم در این انجمن دانست و گفت: در هر جلسه 150 نفر شرکت می‌کنند که تعداد گروه‌های انجمن معتادان گمنام 13 گروه است، این گروه‌ها را آرامش، آزادی، صداقت یک و 2، امید، صفا، نجات، سعادت، شهامت، نوید، گلچین، اتحاد در اهداف تعریف شده در سطح شهرستان نام برد.
وحیدی خاطرنشان کرد: این انجمن با ارائه راهکار خود به معتاد نشان می‌دهد که بدون مصرف مواد مخدر هم می‌توان زندگی کرد.
فرمانده نیروی انتظامی تویسرکان نیز از کشف 444 گرم انواع مواد مخدر و دستگیری 49 نفر در این خصوص خبر داد و افزود: در راستای پاکسازی نقاط آلوده در تویسرکان، در هفته جاری طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان برگزار شد که مأموران انتظامی با کنترل نقاط آلوده و جرم‌خیز سطح شهر و تشدید ایست و بازرسی‌ها و شناسایی فروشندگان مواد مخدر مقدار 385 گرم تریاک، 17 گرم هروئین و 42 گرم شیره تریاک را کشف کردند و دو نفر قاچاقچی مواد مخدر و 25 نفر خرده‌فروش مواد مخدر، 2 نفر قاچاقچی کالا و 10 نفر معتاد پرخطر دستگیر شدند.
قاسم قربانی همچنین گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی 523 عدد قرص متادون، 123 قطعه لوازم و قطعات وافور، 22 عدد حقه وافور، 80 قلم انواع لوازم خانگی قاچاق و تعداد 180 برگ عکس غیر اخلاقی و مبتذل کشف شد.
وی ادامه داد: در مدت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، تعداد 25 دستگاه خودرو و 5 دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم در سطح شهرستان توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
قربانی ضمن دعوت از شهروندان در مورد همکاری بیشتر با پلیس و ارائه اخبار لازم در این مورد بیان کرد: بی‌شک همکاری شهروندان در امر شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر کمک بسزایی در تأمین امنیت و مبارزه با سوداگران مرگ خواهد داشت.
 
 


تاريخ : ۱۳٩۳/۱٠/٢٢ | ٥:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام