مراقبت از کودکان در اینترنت

  اتصال کودکان به اینترنت بدون نظارت بر رفتار آنها در این فضا، همانند رها کردن آنها در شهری است که در آن به کاوش بپردازند.
اینترنت مانند یک شهر، منابع متنوعی از سرگرمی‌ها و آموزش‌ها را ارائه می‌کند که در این میان تهدیداتی را نیز به ارمغان می‌آورد.
به همین دلیل کودکان برای کاوش در این فضا به راهنمایی‌ها و مشارکت‌های ما (والدین) نیاز دارند.
 بازی‌های آنلاین (برخط)
مزیت‌ها:
بازی‌های آنلاین یا برخط که بر روی یک شبکه کامپیوتری، که اغلب اوقات اینترنت یا کنسول‌های بازی فعال شده توسط اینترنت هستند، انجام می‌شود.
این بازی‌ها به کودکان این امکان را می‌دهند که با دیگر بازیکنان از هر سویی از جهان بازی کرده و ارتباط داشته باشند.
بسیاری از بازی‌های آنلاین شامل قابلیت‌های نوشتن متن و پیغام مانند اتاق چت یا پیغام‌های راه دور بوده و امکان برقراری ارتباط به صورت گروهی و خصوصی را برای بازیکنان فراهم می‌نماید.


حتی برخی به کاربران این امکان را می‌دهند که با به کارگیری هدفون‌های صدا با یکدیگر به طور مستقیم گفت‌وگو کنند.
به علاوه، بازی‌های آنلاین در اغلب اوقات امکانات ارتباط آنلاین را برای بازیکنان تدارک می‌بینند تا آنها بتوانند تجربیات و استراتژی‌های خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.
بازی‌های آنلاین و انجمن‌های بازی به طرق مختلفی به عنوان فروم یا مکان‌های اجتماع در شبکه اجتماعی مورد استفاده علاقه‌مندان قرار می‌گیرند.
 تهدیدات احتمالی:
در این مورد ممکن است کودک شما با افراد ناشناس ارتباط برقرار کند و ابداً هیچ ضمانتی وجود ندارد که حتماً با افراد تأیید شده توسط شما بازی کند.
 با نظر به اینگونه پیغام‌های راه دور یا وب سایت‌های شبکه اجتماعی، این احتمال وجود دارد که کودکان در معرض استفاده از زبان نامناسب و تهدید کننده قرار گیرند.
 رهنمودهایی برای کاهش تهدیدات احتمالی:
- کنسول‌های بازی و کامپیوتر را در یک مکان مشترک از خانه قرار دهید، به طوری که بتوانید به سادگی بر اوضاع نظارت داشته باشید.
- قوانینی وضع کنید که در برگیرنده مدت زمان بازی کردن فرزندان، اشخاصی که با آنها بازی می‌کنند و نوع بازی‌های مناسب باشد.
- سیستم‌های طبقه‌بندی بازی‌ها را بررسی کنید تا بتوانید در مورد انتخاب بازی‌های مناسب برای خانه تصمیم درستی بگیرید.
- ببینید کنسول بازی چه نوعی از محافظت و کنترل توسط والدین ارائه می‌کند و از آن قابلیت‌ها استفاده کنید.
تنظیم: اداره اطلاع رسانی معاونت اجتماعی انتظامی استان همدانتاريخ : ۱۳٩۳/۱٠/۱٥ | ٤:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام